POT: Udana Polska za pół ceny

materiały prasowe

W wiosennej, szóstej edycji „Polska, zobacz więcej – weekend za pół ceny” wzięło udział ponad 182 tysiące ludzi, którzy skorzystali z ofert 894 hoteli, restauracji i atrakcji turystycznych

Akcja Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiej Organizacji Turystycznej trwała od 15 do 17 marca. Liczba turystów, którzy skorzystali z akcji w marcu była o 38 procent większa niż rok temu. „Turyści chwalą sobie nie tylko niskie ceny, doceniają także możliwość spędzania czasu z rodziną czy przyjaciółmi” – czytamy w komunikacie POT.

Zadowoleni – według POT- są również przedsiębiorcy, których „zdecydowana większość zapowiada udział w kolejnych edycjach”. Chwalą sobie promocję swojej działalności i dotarcie do nowych klientów. Z badania organizatorów wynika, że 95 procent ankietowanych usługodawców zamierza wziąć udział w jesiennej edycji, a dziewięciu na dziesięciu zamierza polecić udział w wydarzeniu kolegom z branży.

– Branża turystycznie wielokrotnie zgłaszała nam potrzebę wydłużenia sezonu turystycznego – mówi cytowany w komunikacie prezes POT Robert Andrzejczyk. – Zależy nam, żeby Polacy odwiedzali atrakcje także wczesną wiosną i późną jesienią. Na tej akcji zyskują wszyscy, zarówno turyści jak i partnerzy, dlatego też popularność akcji rośnie. Przedsiębiorcy zauważają, że wspólnie mogą zyskać więcej niż w pojedynkę i zmienić turystyczne przyzwyczajenia Polaków. Wszystkim 894 partnerom szóstej edycji bardzo dziękuję za udział i już teraz zachęcam do uczestniczenia w listopadowej imprezie.

Następna edycja „Polska, zobacz więcej – weekend za pół ceny” szykowana jest na weekend od 22 do 24 listopada.

– Jesienią zamierzamy tę akcję skierować również do turystów zagranicznych – mówi minister sportu i turystyki Witold Bańka.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nocowanie.pl: Na wakacje najlepsze Zakopane, Władysławowo i Łeba

Trzy miliony zapytań o nocleg na wakacje (czerwiec – sierpień) złożyli użytkownicy portalu Nocowanie.pl. ...

Wrzesień nie pomógł Chorwacji

O 76,5 procent mniej turystów niż rok temu przyjechało we wrześniu do Chorwacji. Branża ...

Radisson otworzy swój pierwszy hotel w Gdańsku

Na zewnątrz nawiązujący do architektury miast hanzeatyckich, wewnątrz urządzony ze skandynawską powściagliwością – spółka ...

„Czas na urlop!” – wystawa szwajcarskich plakatów turystycznych

Krystalicznie czyste jeziora, błękitne niebo, ośnieżone szczyty Alp, ale też seksbomba w mokrym bikini ...

Novasol zaprasza do egipskiej kwatery

Novasol, portal pośredniczący w wynajmowaniu apartamentów i domów wakacyjnych, dodaje do oferty noclegi w ...

Brytyjczycy wydają więcej na wakacje. Chcą czegoś wyjątkowego

O niemal 40 procent wzrosła średnia cena, jaką płacą teraz Brytyjczycy za wakacje. I ...