Ponad milion pasażerów na Lotnisku Chopina

W kwietniu warszawski port obsłużył ponad 1,1 miliona pasażerów – o 24,3 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej

Publikacja: 10.05.2017 17:52

fot. Dariusz Kłosiński

fot. Dariusz Kłosiński

Foto: materiały prasowe

Od stycznia do końca kwietnia 2017 roku lotnisko obsłużyło ponad 4,1 miliona pasażerów – o ponad 27 procent więcej niż w tym samym czasie w roku 2016. Tak dynamiczny wzrost jest możliwy dzięki nowym trasom. W kwietniu z warszawskiego lotniska wystartowały dwa nowe połączenia PLL LOT (do Los Angeles i Newark).

- Tegoroczny wzrost jest wyższy od naszej prognozy. Zakładaliśmy, że w pierwszych czterech miesiącach roku obsłużymy 3,8 miliona pasażerów – wyjaśnia, cytowany w komunikacie prasowym, Mariusz Szpikowski, naczelny dyrektor Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze" i dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Turystyka
Kruche imperium „Królowej Zakopanego”
Turystyka
Nie tylko Energylandia. Przewodnik po parkach rozrywki w Polsce
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta