Jak podaje Finnair, ze względu na duże zainteresowanie nową trasą do Reykjaviku dostępną od 11 kwietnia, wprowadzone zostanie dodatkowe, piąte, cotygodniowe połączenie. Będzie ono realizowane w środy od 31 maja do 11 sierpnia. Trasa do Reykjaviku stanie się całorocznym kierunkiem, z trzema cotygodniowymi rejsami w sezonie zimowym. Usługi te będą uzupełniane przez loty obsługiwane przez Icelandaira, z którym Finnair ma umowę codeshare.

Od 5 czerwca do 4 sierpnia Finnair doda również nowe codzienne połączenie z Warszawy do Helsinek, zwiększając liczbę lotów do trzech dziennie.

- W ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba biletów do Azji  sprzedana przez Finnaira w Polsce  wzrosła o ponad 30 procent - mówi Arunas Skuja, dyrektor Finnaira na Europę Wschodnią i kraje bałtyckie. - Dogodne połączenia najkrótszą trasą przez Helsinki do kluczowych azjatyckich kierunków oraz nasza nowoczesna flota wyposażona w samoloty airbus A350 przyciągają coraz większą liczbę pasażerów, dlatego, wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu, dodamy kolejne codzienne połączenie z Warszawy w trakcie obleganego sezonu letniego - dodaje.

Zmiany w siatce Finnaira nie ograniczają się jednak do połączeń z Polską. W najbliższym czasie przewoźnik uruchomi również pięć dodatkowych cotygodniowych całorocznych połączeń na trasie do Kopenhagi (dostępnych od 15 maja), trzecie, codzienne połączenie do Wilna w dni powszednie (od 29 maja) i nowe cotygodniowe połączenie z Dublinem (w sezonie zimowym 2017 roku). Przewoźnik zapowiada również, że cotygodniowe, sobotnie połączenia do portu Alanya-Gazipasa w Turcji, zostanie przedłużone do połowy grudnia.