Inwestycja zostanie zrealizowana w formie obligacji wymiennych na akcje, która w momencie wymiany zagwarantuje grupie AccorHotels około 5 procent udziałów w Banyan Tree. AccorHotels dysponuje ponadto prawem zakupu dalszych 5 procent udziałów. Singapurski koncern uzyska dostęp do globalnej sieci rezerwacji i sprzedaży grupy AccorHotels i jej programu lojalnościowego Le Club AccorHotels.

Banyan Tree Holdings Limited jest międzynarodowym operatorem i deweloperem obiektów wypoczynkowo-rekreacyjnych, hoteli, rezydencji i spa. Grupa ma 43 hotele i obiekty wypoczynkowo-rekreacyjne, 64 spa, 77 galerii handlowych i trzy pola golfowe w 28 krajach. W każdym obiekcie znajduje się zwykle od 75 do 300 pokojów. Podstawowa działalność Grupy koncentruje się wokół czterech marek: Banyan Tree, Angsana, Cassia i Dhawa. Banyan Tree, działając poprzez podmiot zależny Laguna Resorts & Hotels Public Company Limited, jest również operatorem najważniejszego kompleksu wypoczynkowo-rekreacyjnego w Tajlandii: Laguna Phuket.

— Strategiczny sojusz z AccorHotels pozwoli nam zachować niezależność, w dalszym ciągu samodzielnie zawierać umowy w sprawie zarządzania hotelami, a przy tym zwiększyć tempo i skalę rozwoju Banyan Tree oraz skorzystać z pomocy AccorHotels w budowaniu pozycji naszych marek na świecie - ocenia Ho Kwon Ping, prezes Banyan Tree, cytowany w komunikacie prasowym.

— Banyan Tree Holdings zajmuje czołową pozycję na azjatyckim rynku luksusowych obiektów wypoczynkowo-rekreacyjnych, który należy do najszybciej rozwijających się sektorów branży. Wykorzystując nasze doświadczenie i obecność w wielu krajach, będziemy rozwijać hotele działające pod markami Banyan Tree na świecie oraz zarządzać nimi, a przez to wzmacniać własną pozycję lidera w segmencie hoteli luksusowych - dodaje Sebastien Bazin, prezes i dyrektor generalny AccorHotels.