Obowiązkowa opłata wejdzie w życie 1 września, czyli po szczycie sezonu letniego, ale przed chętnie wybieranym przez podróżnych z Europy ze względu na wysokie temperatury sezonem zimowym, przypadającym w tej części świata (środkowa Afryka) na okres od grudnia do marca.
Czytaj więcej
Posłowie z Krakowskiego Zespołu Parlamentarnego niepokoją się brakiem postępu prac w Ministerstwie Sportu i Turystyki nad zapowiedzianą opłatą turystyczną. Ministerstwo wyjaśnia, że musi właśnie „zmienić taktykę”. Przy okazji ponownie zarysował się konflikt w podstawowej kwestii: kto ma dostać pieniądze z nowego podatku.
Opłatę trzeba wnieść przy wypełnianiu wniosku o wizę na stronie internetowej visit.zanzibar.go.tz.
Jak wyjaśniła mediom minister finansów Saada Mkuya Salum, ubezpieczenie będzie ważne 92 dni. Pokryje ono leczenie w razie zachorowania turysty, a także pomoc w razie zagubienia bagażu, utraty paszportu, wypadku drogowego, konieczności nagłej ewakuacji z wyspy, a nawet transportu zwłok w razie śmierci turysty.
Ubezpieczenie na wypadek choroby i innych nieszczęść
Władze Zanzibaru tłumaczą wprowadzenie opłaty interesem gości - dzięki ubezpieczeniu poczują się bezpieczniej i chętniej będą przyjeżdżali do Tanzanii. To z kolei przysporzy lokalnej gospodarce przychodów.