Do tej pory ratownicy wydobyli spod śniegu ciała 32 turystów i nepalskich przewodników. MSZ potwierdziło śmierć trzech obywateli Polski.

Rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski informuje, że resort dysponuje listą obywateli polskich, którzy przebywali w ostatnich dniach w Nepalu, ale do tej pory nie nawiązano z nimi kontaktu. Według niego lista obejmuje kilkanaście osób.

Władze Nepalu podały wcześniej, że za zaginione uznaje się w sumie kilkadziesiąt osób - alpinistów, turystów, ich przewodników oraz mieszkańców terenów nawiedzonych przez lawiny.

Ambasador Izraela w Nepalu Yaron Meir w wywiadzie dla jednej ze stacji telewizyjnych poinformował, że izraelskie władze wciąż nie mają kontaktu z 50 obywatelami, którzy mogli być na trasach wokół Annapurny. Wcześniej mówiono o 120 osobach.

Do tej pory Izrael potwierdził śmierć trojga swoich obywateli. Prócz Polaków i Izraelczyków w lawinach zginęli Słowacy, Kanadyjczycy oraz obywatele Indii i Nepalu. Wczoraj i dziś z terenów odciętych przez lawiny ewakuowano w sumie około 250 osób.