Budowa terminalu o powierzchni 11 tys. mkw. zakończyła się pod koniec sierpnia, obecnie w komercyjnej części budynku pierwsi najemcy przygotowują się do otwarcia sklepów wolnocłowych. W budynku może być odprawianych około miliona podróżnych rocznie.

- Jestem zadowolony, że wszystko idzie zgodnie z harmonogramem - mówi Grzegorz Muszyński, prezes Portu Lotniczego Lublin. - Port to inwestycja, na którą z niecierpliwością czekają wszyscy mieszkańcy naszego regionu. Dlatego cieszę się, że już w listopadzie z Lublina odleci pierwszy samolot, otwierając tym samym nasze okno na świat.

Z lubelskiego lotniska pasażerowie będą mogli polecieć w czterech kierunkach w ramach rejsowych połączeń. Linie lotnicze Wizz Air oferują loty do Londynu (Luton) i do Oslo (Sandefjord Torp). Pierwsze samoloty węgierskiego przewoźnika odlecą 18 grudnia. 17 grudnia ruszą rejsy Ryanaira do Londynu (Stansted) i Dublina.

Na początek, 27 listopada, rozpoczną się loty czarterowe do Szarm el-Szejk i Marsa Alam w Egipcie. Touroperatorem obsługującym rejsy będzie biuro podróży Itaka.

- Rozmawiamy z kolejnymi przewoźnikami, więc siatka połączeń będzie rozwijana – zapewnia prezes.