Lotnisko potrzebuje pracowników, ponieważ przejmuje kontrolę bezpieczeństwa od Straży Granicznej. – Mamy na to czas do końca sierpnia, dlatego już od dłuższego czasu prowadzimy rekrutację. Niestety, zgłoszeń od kobiet mamy niewiele - informuje Karina Sudomir-Zgoła z działu spraw pracowniczych.

Na zatrudnienie mają szansę kobiety, które mają co najmniej średnie wykształcenie, licencję pracownika ochrony fizycznej, są sprawne i odporne na stres. Będą zajmować się przede wszystkim kontrolowaniem bezpieczeństwa, którą przed wejściem na pokład samolotu muszą przejść wszyscy pasażerowie. – Oczekujemy także wysokiej kultury osobistej – mówi Karina Sudomir-Zgoła.

Lotnisko zapewni zakwalifikowanym osobom specjalistyczne szkolenie i przygotowanie do egzaminu państwowego w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Po uzyskaniu certyfikatu będzie można rozpocząć pracę na atrakcyjnych warunkach.

- Służba Ochrony Lotniska to elitarna jednostka ochroniarska. Odpowiada za bezpieczeństwo prestiżowego obiektu, jakim jest lotnisko, oferuje także dwukrotnie wyższe zarobki niż inne firmy z tej branży – zachęca Sudomir-Zgoła.

Oferty można składać w siedzibie portu do 30 lipca. Szczegółowe informacje na temat wymagań dla kandydatek dostępne są w ogłoszeniu opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej. Można także dzwonić pod numer 22 650 19 42.