Z podsumowania Grupy REWE, do której należy Grupa DER Touristik, wynika, że turystyka stanowi drugą pod względem ważności dziedzinę działalności koncernu znanego głównie z sieci sklepów spożywczych.

Obroty działu podróży za zeszły rok wyniosły 6,7 miliarda euro i były o 3,4 procent wyższe rok do roku. Bardzo dobre obroty wypracował w Europie Wschodniej holding Exim Tours, który zwiększył sprzedaż o 30,7 procent. W skład holdingu z centralą w Pradze wchodzi też polska spółka Exim, prowadząca działalność jako biuro podróży Exim Tours. Jak mówił naszemu serwisowi jej dyrektor Sławomir Szulc, w 2018 roku firma urosła o około 60 procent ("Exim Tours: Więcej Egiptu i Tunezji, chcemy wrócić do korzeni").

X

Z kolei spółki działające w miejscach turystycznych, które obsługują turystów, organizują transfery, wycieczki fakultatywne i kontraktują hotele (destination management companies) poprawiły obroty o 20 procent. Także sieć salonów własnych DER Touristik (500 lokalizacji) zakończyła rok wzrostem sprzedaży o 6 procent.

Koncern nie podaje konkretnych wyników dla poszczególnych spółek lub krajów, w których działają. Prezes Grupy REWE Lionel Souque twierdzi jedynie, że inwestycje w turystykę były dobrą decyzją. Zeszły rok był dla całej firmy najlepszy w historii - całkowity obrót wyniósł 61,2 miliarda euro i był o prawie 5 procent wyższy rok do roku.