Condor, linia lotnicza należąca do Grupy Thomas Cook, wprowadza nowe zasady przewozu bagażu. Co ważne, zmiany dotyczą tylko pakietów dynamicznych. Jak wyjaśnia portalowi Travel Talk rzecznik przewoźnika Magdalena Hauser, taryfy zostały wprowadzone na życzenie touroperatorów, którzy w ten sposób tworzą swoją ofertę.

Wcześniej bezpłatnie, w ramach oferty podstawowej, pasażerowie mogli zabrać łącznie 20 kilogramów. Obecnie bez dopłaty można nadać bagaż ważący maksymalnie 15 kilogramów. Nowe zasady zaczną obowiązywać od połowy lutego.

Linia lotnicza informuje, że w związku z tym ceny biletów spadły, ale nie podaje żadnych szczegółów. - Condor działa podobnie jak pozostali uczestnicy rynku i oferuje organizatorom różne rodzaje taryf - mówi rzecznik.

Pasażerowie, którzy sami rezerwują przeloty na stronie przewoźnika, mogą wybierać między trzema wariantami: economy light, w którym cena nie obejmuje bagażu nadawanego, economy classic z możliwością przewozu do 20 kilogramów bagażu bez dopłacania oraz taryfą elastyczną, która nie tylko upoważnia do nadania walizek, ale dopuszcza też zmiany w rezerwacji.