Targi TT Warsaw bogate w nowości

Przyjadą z dalekich krajów, jak Chile, Madagaskar czy Etiopia. Ale też z bliskich – Litwy, Niemiec i Holandii. A nawet z samej Warszawy. Kto taki? Wystawcy, jakich jeszcze największe targi turystyczne w kraju nie gościły

Publikacja: 14.11.2018 22:11

Targi TT Warsaw bogate w nowości

Foto: materiały prasowe

Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw liczą sobie już ponad ćwierć wieku i ciągle przyciągają nowych wystawców i dodają nowe pomysły. Co nowego zaproponują w tym roku?

Targowi debiutanci

Na czas targów w Pałacu Kultury i Nauki zagości ponad 500 wystawców z 53 krajów. Reprezentowane będą: Albania, Armenia, Austria, Bangladesz, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chile, Chiny, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dominikana, Egipt, Etiopia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Indie, Izrael, Jordania, Kuba, Litwa, Macedonia, Madagaskar, Malta, Maroko, Mołdawia, Nepal, Niemcy, Palestyna, Panama, Peru, Polska, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Sri Lanka, Tajlandia, Tanzania, Tunezja, Turcja, Ukraina, USA, Uzbekistan, Węgry, Wietnam i Włochy. Ten ostatni pełnić będzie w tym roku rolę kraju partnerskiego.

Czytaj: "Piazza Italia w warszawskim Pałacu Kultury".

W gronie wystawców znajdą się też firmy, organizacje i miejscowości, które na TT Warsaw jeszcze się nie wystawiały. Będą to: Boutique Resort Donna Carmela (Włochy), Byleando (Niemcy), CBDO Lena-Tour (Rosja), Viva Latina Tours (Chile), Gama Travel i Hotel Nova Riviera (Macedonia), Global Discovery (Holandia), Uniejów (Polska), Hebei Sinotogo International Travel Service (Chiny), Koneser Hotel Management - Hotel Moxy (Polska), LAL Ethiopia Tours (Etiopia), Madagascar Explorer (Madagaskar), Morskie Mile (Polska), Narodowa Organizacja Turystyczna Republiki Serbskiej (Bośnia i Hercegowina), Pinhal Tour (Portugalia), Przezmorze.pl (Polska), Soul Travel (Polska), Stowarzyszenie LGD Qwsi (Polska), Travel Time Litwa – Kelioniu Laikas (Litwa) i Wyprawa na Elbrus i Kazbek (Rosja).

Dostrzegając trendy

Targową nowością jest konkurs AcTTive, poświęcony promocji turystyki aktywnej, która rozwija się niezwykle dynamicznie. Wzrost zainteresowania tą formą wypoczynku, zarówno w turystyce wyjazdowej, jak i przyjazdowej oraz krajowej, jest wyraźnie zauważalny. Konkurs AcTTive ma wyróżnić najciekawsze propozycje w tej dziedzinie. Jego organizatorzy zakładają, że oceniane produkty turystyczne powinny się odznaczać oryginalnością i innowacyjnością, stosowaniem się do zasad turystyki zrównoważonej, wpływem na rozwój lokalny i regionalny, stopniem komercjalizacji, jakością i dostępnością, a także interesującym sposobem prezentacji. Zgłoszenia zostaną ocenione przez jury, w którego składzie znajdą się eksperci od turystyki (w tym dziennikarze mediów branżowych), sportu i edukacji. Konkurs został podzielony na część krajową i zagraniczną. Dla zwycięzców przewidziano pamiątkowe statuetki i pakiety reklamowe o wartości 5 tysięcy złotych. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane jest na 22 listopada 2018 r.

Nowa ustawa pod lupą

Europejska Organizacja Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA) to organizacja, której celem jest wdrażanie w krajach członkowskich Unii Europejskiej wysokich standardów usług turystycznych i dbanie o interesy branży. Pierwszy raz pojawi się ona na TT Warsaw, od razu w roli partnera merytorycznego.

Rok 2017 był dla branży turystycznej rokiem wdrażania nowej dyrektywy unijnej o imprezach turystycznych i właśnie temu tematowi poświęcone będzie organizowane przez ECTAA spotkanie. W trakcie konferencji zatytułowanej „Czy potrzebne są zmiany w dyrektywie turystycznej i ustawie o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych - głos praktyki w sześciu kwestiach zasadniczych" omówione zostaną problemy, z którymi organizatorzy turystyki i sprzedawcy usług turystycznych musieli się zmierzyć, dostosowując działalność do nowych zasad. Zebrane doświadczenia agentów turystycznych, organizatorów turystyki i organizatorów imprez MICE pomogą wyjaśnić kwestie, które budzą wątpliwości. Dzięki merytorycznej analizie nowych przepisów, licznym rozmowom z organizatorami i szkoleniom, których Polska Izba Turystyki (członek ECTAA) przeprowadziła dziesięć w największych miastach Polski, zyskano materiał, z którego wnioski zostaną w przyszłości przekazane ustawodawcy krajowemu.

Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw liczą sobie już ponad ćwierć wieku i ciągle przyciągają nowych wystawców i dodają nowe pomysły. Co nowego zaproponują w tym roku?

Targowi debiutanci

Pozostało 95% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy