Można oczywiście przyjechać do tego miasta na jeden dzień, ale wtedy zobaczymy tylko znikomą część najważniejszych miejsc, które koniecznie należy we Wrocławiu zobaczyć. Zdecydowanie więc trzeba do miasta przyjechać na dłużej, choćby na jeden z długich weekendów. Warto zrobić to tym bardziej, że we Wrocławiu nie ma trudności ze znalezieniem noclegu.

Gdzie nocować w stolicy Dolnego Śląska?

Baza noclegowa jest nie tylko bogata, ale także bardzo różnorodna. Oprócz hoteli – mniej i bardziej komfortowych – czekają także apartamenty. Stanowią one w ostatnim czasie bardzo dużą konkurencję. Są wybierane zarówno przez młodych, jak i trochę starszych turystów, przez rodziny z dziećmi i biznesmenów. Atrakcyjna lokalizacja – atrakcyjne, szczególnie popularne wśród turystów miejsca są oddalone od większości apartamentów o kilka minut spokojnego spaceru. Także biznesmeni mają blisko do urzędów i różnego rodzaju instytucji. Jedną z największych zalet apartamentów – cenią ją w równym stopniu turyści, jak i osoby przyjeżdżające do Wrocławia służbowo – jest fakt, iż można w nich poczuć się niemal, jak we własnym domu. Do dyspozycji gości jest bowiem nie tylko sypialnia, ale także salon z odbiornikiem TV i aneks kuchenny. Wyposażenie aneksu kuchennego jest na tyle bogate, że samodzielne przygotowanie nawet trzech posiłków dziennie nie stanowi najmniejszego problemu. Do tego takie posiłki są mniej kosztowne niż te w restauracjach. A przecież nie wszyscy, którzy odwiedzają miasto to osoby zamożne. Turyści i inni goście, którzy odwiedzą Wrocław własnym środkiem transportu i wybiorą na nocleg apartament nie będą musieli martwić się o znalezienie wolnego i bezpiecznego miejsca do parkowania. Przy apartamentach są bowiem obszerne parkingi dla zmotoryzowanych gości. Zachętą do wynajęcia apartamentu na weekend, czy na wakacje jest także przystępna cena.

Co można robić we Wrocławiu?

Oczywiście można przede wszystkim zwiedzać zabytki. Na pewno koniecznie trzeba zobaczyć katedrę świętego Jana Chrzciciela, Panoramę Racławicką oraz Rynek wraz z Ratuszem. Ale we Wrocławiu jest także ogród botaniczny i zoologiczny (jego częścią jest Afrykarium prezentujące florę i faunę Afryki), Multimedialna Fontanna i wiele innych niezwykle interesujących miejsc. Nie zapominajmy o jeszcze jednej atrakcji, której nie ma w żadnym innym mieście. Pamiętajmy o wrocławskich krasnalach, których na chwilę obecną jest w mieście 400.

Możliwość dotarcia do Wrocławia zarówno pociągiem, samolotem, jak i własnym autem sprawia, że miasto jest chętnie odwiedzane przez turystów i biznesmenów nie tylko z Polski, ale także z najdalszych zakątków Europy. Gdzie szukać apartamentów we Wrocławiu? Oczywiście najszybciej i najłatwiej korzystając z pomocy Internetu, gdzie znaleźć można popularne portale z bazą noclegową np. luxurysleeping.pl