TUI zadecydowało o dalszej rozbudowie floty statków wycieczkowych. Koncern dokupił właśnie kolejny – SkySea Golden Era od Royal Carribean Cruises. Wartość transakcji nie została podana do publicznej wiadomości.

Z nowej jednostki, która zostanie teraz wyremontowana, korzystać będzie brytyjska spółka Marella Cruises. Początkowo planowano oddelegowanie do niej w 2019 roku statku Mein Schiff 2 służącego teraz niemieckiej TUI Cruises. Ale ostatecznie zostanie on na swoim miejscu, a pasażerów Marelli Cruises będzie wozić nowa jednostka. Spółkę czeka też modernizacja.

– Dalej inwestujemy w segment rejsów wycieczkowych, poszerzamy, unowocześniamy i odmładzamy naszą flotę w Niemczech i w Wielkiej Brytanii – mówi Sebastian Ebel, członek zarządu TUI Group.

W tym roku do służby w Grupie TUI wejdzie nowy statek Mein Schiff 1. Ten, który dotychczas pływał pod tą nazwą, przejdzie jako Marella Explorer do Marella Cruises. W 2019 roku firma Hapag-Lloyd Cruises wzbogaci się natomiast o dwa luksusowe statki ekspedycyjne – Hanseatic Nature i Hanseatic Inspiration. W 2023 roku klienci TUI Cruises będą mogli pływać na pokładzie nowego Mein Schiff 7. Wówczas we flocie znajdować się będzie 18 statków. Obecnie koncern ma ich 15.