Celem konkursu jest promocja wśród zagranicznych studentów ciekawych miejsc w Polsce i różnych sposobów na spędzanie wolnego czasu. #ErasmusPolandTravel to konkurs internetowy przeprowadzany na Instagramie. Udział w nim mogą wziąć wszyscy studenci zagraniczni uczący się w naszym kraju. Wystarczy, że opublikują w popularnym serwisie społecznościowym zdjęcie z hasztagiem #ErasmusPolandTravel, a następnie wypełnią krótki formularz zgłoszeniowy na stronie polska.travel/en/erasmuspolandtravel/. Studenci mogą zgłosić do konkursu nieograniczoną liczbę zdjęć.

Czytaj też: „Blogerzy nagrodzeni za inspirowanie do poznawania Polski”.

– Bardzo zależy nam na promowaniu kraju w Europie, wśród młodych ludzi – mówi cytowany w komunikacie POT prezes tej organizacji Robert Andrzejczyk. – Sam uczestniczyłem w programie Erasmus i wiem, że studenci chętnie opowiadają w rodzimym kraju o pobycie za granicą. Ich rekomendacje są szczególnie wartościowe, ponieważ oparte są na bogatych doświadczeniach.

Zdjęcia będą oceniane w czterech kategoriach: turystyka aktywna, turystyka wiejska, turystyka zdrowotna oraz turystyka związana ze szlakami kulinarnymi. Fotografie muszą być związane z którąś z kategorii.

Konkurs potrwa do 21 listopada. Można go śledzić na stronie: www.facebook.com/polska.travel, www.instagram.com/polska.travel