- Cieszy nas fakt, że z roku na rok liczba członków stowarzyszenia "Marina" rośnie. Zależy nam na tym aby branża widziała efekty naszej działalności, a tym samym korzyści z członkostwa. Nie zawsze da się je przeliczyć na finanse ale są one widoczne, a branża turystyczna chce się jednoczyć i działać wspólnie na rzecz turystyki w regionie – mówił prezes zarządu Marek Zawidzki.

Stowarzyszenie od początku swego istnienia stawia za główny swój cel promocję walorów turystycznych regionu konińskiego i konsekwentnie ją realizuje. Może w swym dorobku pochwalić się kilkoma sukcesami. Na szczególną uwagę zasługuje prowadzone od 2010 roku Centrum Informacji Turystycznej w Koninie. Jakość obsługi turysty i realizowane zadania zostały nagrodzone certyfikacją Polskiego Systemu Informacji Turystycznej na trzy gwiazdki. Pracownicy informacji turystycznej mówią o walorach, bazie i sferze usług turystycznych, atrakcjach i aktualnych wydarzeniach w regionie różnymi kanałami: bezpośrednio, telefonicznie i e-mailowo, a także poprzez media społecznościowe, aktualizowaną na bieżąco stronę internetową, narzędzie newslettera czy też na stoiskach imprez plenerowych i targowych.

- Zdobyliśmy zaufanie Samorządu Województwa Wielkopolskiego. To w naszym regionie odbyły się imprezy na skalę wojewódzką, a my byliśmy ich organizatorami. Mowa o wojewódzkim otwarciu sezonu wodnego w Ślesinie czy konferencji „Turystyka rowerowa w Wielkopolsce" – dodał Marek Zawidzki.

Ponadto od 9 lat Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina" organizuje największy w regionie spływ kajakowy szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.