Planując wyprawę, zastanawiamy się, co ze sobą zabrać, co będzie niezbędne, przyda się na pewno lub po prostu być musi. Pakujemy ubrania, śpiwory, karimaty, szykujemy odpowiednie obuwie, nasze osobiste przedmioty. W każdym plecaku znajdzie się także miejsce na kosmetyczkę z niezbędnymi akcesoriami oraz ręcznik. Ale czy każdy z podróżujących wie, że doskonałym pomysłem jest zabranie ze sobą ręcznika specjalnego? Stworzonego z myślą o turystach, wędrowcach, mających niejednokrotnie do czynienia z bardziej lub mniej ekstremalnymi warunkami. Ręczniki szybkoschnące - właśnie taki produkt cieszy się sympatią miłośników turystyki i, jak się okazuje, naprawdę jest niezawodny. Mowa o szybkoschnących ręcznikach turystycznych.
Czym jest ręcznik szybkoschnący?
Podstawową zaletą ręcznika szybkoschnącego jest jego praktyczność. Wykonany jest z materiału z mikrowłókien, który zapewnia chłonność oraz krótki czas schnięcia. Doskonale absorbuje wilgoć z ciała, dzięki czemu idealnie sprawdza się w sytuacjach, kiedy chcemy szybko się osuszyć i równie szybko schować ręcznik do plecaka. Nie musimy więc wywieszać go i czekać godzinami, aż będzie gotowy do zapakowania. Niektóre modele schną naprawdę błyskawicznie (nawet sześć razy szybciej niż te znane nam z domu). Zabierając go ze sobą, możemy zapomnieć o ciągle wilgotnym tradycyjnym ręczniku. Możemy w prosty sposób zadbać o swój komfort oraz wygodę. Dodatkowym atutem jest niewielki rozmiar, co pozwala na bezproblemowe spakowanie ręcznika i zaoszczędzenie przestrzeni. Struktura materiału, z którego wykonywane są ręczniki szybkoschnące, nie sprzyja namnażaniu się bakterii, co ma dodatkowe znaczenie podczas długich wędrówek, kiedy nie mamy możliwości jego wyprania.
Przyczep do plecaka, zapakuj w pokrowiec
Wiele z oferowanych ręczników szybkoschnących wyposażonych jest w praktyczne uszko, które umożliwia zaczepienie go na plecaku. To idealny sposób na osuszenie ręcznika podczas marszu. Dodatkowo, ręcznik turystyczny może być wyposażony w specjalny woreczek z siatki, w którym możemy go przechowywać, a nawet nosić przytroczony do plecaka. Po złożeniu i zapakowaniu w pokrowiec uzyskamy paczuszkę niewielkich rozmiarów i minimalnej wagi.