Jak informuje w komunikacie POT, jest on jak co roku organizatorem stoiska na targach IMEX we Frankfurcie. na stoisku prezentuja się Poland Convention Burea, Krakow Convention Bureau, Lublin & Region Convention Bureau, Poznań Convention Bureau, Warsaw Convention Bureau, Artur Travel Tour Operator Poland & Central Europe, Discover Warsaw with WPT 1313, Go2Grow Go2Grow – Expresso, Supertour DMC Poland, Terra Polonia DMC Poland, Trip Group - DMC/PCO, ICE Kraków Congress Centre, Bukovina Resort, Sheraton, Westin & Luxury Collection Hotels in Poland.

Podczas trzech dni targów Poland Convention Bureau przeprowadzi prezentacje nt. Polski i odbędzie indywidualne spotkania z planistami. – Przyszłość z pewnością należy do turystyki spotkań - przekonuje cytowany w komunikacie prezes POT Robert Andrzejczyk. - Dane z naszych raportów potwierdzają, że wzrost tego sektora gospodarki turystycznej będzie miał w następnych latach istotny wkład w rozwój gospodarki kraju.

– Targi IMEX to przede wszystkim platforma do nawiązywania kontaktów i miejsce, w którym miasta, regiony czy kraje tworzą swój wizerunek jako kierunku dla przemysłu spotkań - dodaje Aneta Książek z Poland Convention Bureau. - Polskie atrakcje turystyczne, infrastruktura konferencyjna i konkurencyjny wobec ofert innych krajów stosunek jakości do ceny zdecydowanie czynią z Polski kraj, którego kandydaturę warto rozważyć jeśli chce się zorganizować wydarzenie.

Rozpoczęte dziś międzynarodowe targi we Frankfurcie potrwają do 17 maja. Polska Organizacja Turystyczna zapowiada, że w tym roku przygotuje polskie stoisko narodowe także na targach IMEX w Las Vegas i na targach IBTM w Barcelonie.