Wzrost objął w lutym zarówno połączenia rozkładowe (184,4 tys. podróżnych, o 24,3 procent więcej), jak i czarterowe (39,6 tys. ludzi, wzrost o 39,4 procent).

W ruchu regularnym najwięcej pasażerów poleciało z Katowic do Londynu-Luton - 27,3 tys. Drugim najpopularniejszym kierunkiem był Dortmund z liczbą 18,2 tys. osób, a trzecim – Frankfurt z 10,4 tys. podróżnych. Wśród połączeń czarterowych najpopularniejsze okazały się Marsa Alam z 6,2 tys. pasażerów, Hurghada z 5,5 tys. podróżnych i Fuerteventura – 4,1 tys. turystów.

Jak mówi prezes zarządzającego katowickim lotniskiem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego Artur Tomasik, w marcu Katowice Airport spodziewa się wzrostu ruchu o 25 procent rok do roku.

Tegoroczna siatka połączeń regularnych i czarterowych lotniska ma w szczycie sezonu obejmować ma ponad 120 tras. Zaplanowanych jest dziewięć nowych tras regularnych z czego osiem - do Aten, Memmingen, Porto, Lwowa, Charkowa, Podgoricy, Faro i Malagi - uruchomi Wizz Air. Lufthansa zapowiada otworzeni rejsów do Monachium.