Port lotniczy w Wilnie niebawem zostanie zamknięty na 35 dni ze względu na modernizację. Od połowy lipca najważniejszym lotniskiem Litwy będzie Kowno. Tam zostaną przekierowane wszystkie loty i linie korzystające dotąd z wileńskiego lotniska.

Od kilku dni w Kownie widać nagły wzrost cen. Opłaty za lotniskowy parking też pójdą w górę. „Kowieński port lotniczy korzysta z sytuacji i chce zarobić na pasażerach. Parkowanie osiem dni na parkingu przy lotnisku kosztuje teraz 20 euro, od połowy lipca cena wzrośnie do 49 - 63 euro (w zależności od oddalenia parkingu) - podał portal Delfi. Władze lotniska przygotowały już tysiąc nowych miejsc parkingowych dla pasażerów, którzy będą zmuszeni korzystać z miejscowego portu.

Lotnisko w Wilnie zostanie zamknięte na 35 dni. W tym czasie Kowno przyjmie dodatkowo 3000 samolotów i 300 tysięcy pasażerów. - Aby zapewnić płynność ruchu otworzymy nowe parkingi i obiekty usługowe, ale i tak zapewne nie wystarczy tego dla wszystkich - przyznaje Agne Mażejkite, przedstawicielka władz lotniska w Kownie.

Lepiej więc wybrać transport publiczny. Między 14 lipca a 18 sierpnia pasażerów będą dowoziły z litewskiej stolicy do Kowna specjalne autobusy.