Już po raz dziesiąty w porozumieniu z redakcją miesięcznika „Forbes" Bisnode Polska opracował zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce. Znalazły się w nim przedsiębiorstwa, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość.

Brano pod uwagę firmy, które złożyły do KRS sprawozdanie finansowe za rok obrachunkowy lub opublikowały je w "Monitorze Polskim B". Wywiadownia Bisnode Polska zebrała dane o podmiotach gospodarczych, które złożyły w terminie raporty do Krajowego Rejestru Sądowego w 2015 roku. Na tej podstawie powstała baza prawie 3 tysięcy spółek, którym w tym roku wywiadownia przyznała pozytywny rating wiarygodności (na podstawie wskaźników EBIT i ROA), mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami. Przedsiębiorstwa spełniające wszystkie te warunki musiały również wykazać się dodatnim wynikiem finansowym i dodatnią wartością kapitałów własnych.

Na liście firm z Wielkopolski w kategorii przychodów od 5 do 50 milionów złotych znalazło się łącznie 213 spółek z Poznania i okolic. Pozycję 46. w regionie, ze wzrostem zysku w latach 2013-15 sięgającym 40 procent, zajęło biuro podróży Ecco Holiday. Spółka w 2015 roku wykazała przychód 44,79 miliona złotych i odnotowała zysk w wysokości 17,59 miliona złotych.

- Ubiegły rok był dla nas bardzo dobry. Spółka wypracowała zysk niemal 32 mln złotych, co oznacza, że w kolejnej edycji diamentów "Forbesa" Ecco Holiday być może zajmie miejsce na podium w kategorii spółki z przychodami od 50 do 250 milionów złotych - mówi, cytowana w komunikacie prasowym, Karolina Warzybok, członek zarządu Ecco Holiday.