- W okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku więcej pasażerów przylatuje do Polski lub odwiedza rodzinę za granicą. Dlatego przewoźnicy Ryanair i Wizz Air tradycyjnie już zwiększają liczbę lotów na wybranych kierunkach, między innymi na Wyspy Brytyjskie i do Szwecji – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR wrocławskiego portu lotniczego, cytowana w komunikacie prasowym.

W sumie od 12 grudnia do 8 stycznia na wrocławskim lotnisku zrealizowanych zostanie 57 dodatkowych rejsów – o 18 więcej niż w zeszłoroczne święta. W rozkładzie Ryanaira będą to głównie loty na Wyspy Brytyjskie. Najwięcej (po sześć) do Dublina, Liverpoolu i Nottinghamu. Pięć kolejnych pojawi się na trasie do Londynu (Stansted). Częściej polecieć można też do Bristolu (4 dodatkowe połączenia). Po trzy rejsy zostały dodane do Shannon, Manchesteru, New Castle, Glasgow, a także na południe Europy – do Madrytu i na Maltę. Liczbę lotów na wybranych kierunkach zwiększy także Wizz Air. Po cztery dodatkowe rejsy wprowadzone zostaną na popularnych trasach do Eindhoven, Sztokholmu i Kijowa - to nowość w zimowym rozkładzie lotów.

W sezonie zimowym obowiązuje nowy cennik za postój. Każdy, kto zrobi wcześniejszą rezerwację on-line i zostawi samochód na lotnisku, zapłaci do 40 procent mniej. – Robimy wszystko, aby przyjazd autem i pozostawienie go na parkingu były maksymalnie proste, szybkie i tanie. Dlatego z myślą o pasażerach, którzy podróżują w okresie świąteczno-noworocznym wprowadziliśmy nowy cennik usług. Dzień parkowania kosztuje teraz 24 złote, 3 dni – 44 złote, a 5-9 dni 59 złotych - dodaje Monika Półtorzycka-Jon.

Dodatkowo pasażerowie i ich bliscy korzystając z oferty kawiarni Costa Coffee i The Whitehouse otrzymają możliwość bezpłatnego parkowania na parkingu A, B i C (za każde wydane 10-20 złotych dostaną pół godziny parkowania, powyżej 20 złotych – godzinę). Z kolei użytkownicy parkingu VIP mogą kupić za 49 złotych wstęp do Executive Lounge i usługi Fast Track (ekspresowe przejście przez kontrolę bezpieczeństwa).