Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, a dwa lata wcześniej UEFA Euro, to imprezy, które dzięki zainteresowaniu mediów ułatwiły dotarcie z informacją o Polsce do szerokiego grona odbiorców. Na podobny efekt POT liczy przy 10. Światowych Igrzyskach Sportowych The World Games, które mają się odbyć za rok we Wrocławiu. Zarazem w grudniu tego roku kończy się projekt Wrocław Europejska Stolica Kultury. Bartłomiej Walas zwrócił uwagę na tę szczególną koincydencję, która niewątpliwie sprzyja ciągłości promowania tego miasta.

Podpisanie porozumienia odbyło się 25 listopada na targach turystycznych TT Warsaw, gdzie zwiedzający mogą również obejrzeć stanowisko poświęcone igrzyskom. Obecna przy podpisaniu prezes organizatora targów spółki MT Targi, Urszula Potęga, podziękowała organizatorom, że zdecydowali się na tak różnorodną i ciekawą ekspozycję na targach, która nie tylko urozmaica ofertę targową, ale także przybliża dyscypliny i ideę The World Games.

10. Światowe Igrzyska Sportowe - The World Games będą największą imprezą sportową w Polsce w roku 2017. Zawodom towarzyszy wielkie zainteresowanie mediów. - To ponad 3500 tysiąca sportowców ze 100 krajów świata rywalizujących w 31 dyscyplinach w 24 obiektach we Wrocławiu - wyjaśniał Marcin Przychodny prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017. Relacje z wrocławskich zmagań trafią do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach. Poprzednie edycje organizowano między innymi w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Japonii. Od 2000 roku Igrzyska odbywają się pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Dyscypliny The World Games takie jak karate, squash, biegi, wspinaczka czy sporty wrotkarskie, na całym świecie mają swoją publiczność a najlepsi zawodnicy są idolami w swoich krajach. Wrocław miał prawo włączyć do programu dyscypliny popularne w skali regionu i kraju. Wybór padł na wyścigi żużlowe, futbol amerykański, kickboxing i wioślarstwo halowe.

Większości dyscyplin The World Games spróbować może niemal każdy, zwykle bez ponoszenia znaczących kosztów. To ważna cecha sportów na igrzyskach – dostępność i powszechność. The World Games to także inwestowanie w sportową aktywność mieszkańców. We Wrocławiu powstanie zadaszona pływalnia o wymiarach olimpijskich z trybunami, a w Parku Tysiąclecia - tor do wyścigów na rolkach i wrotkach. Po zawodach obiekty będą służyć wrocławianom. Największą inwestycją związaną pośrednio z The World Games jest remont Stadionu Olimpijskiego.