Pasażerowie Air France mają do dyspozycji dwa bezpośrednie loty tygodniowo obsługiwane boeingiem 777-300 z 468 miejscami na pokładzie. Łącznie grupa Air France-KLM oferuje 240 lotów tygodniowo do 27 miast w Ameryce Południowej.

Połączenia do Kostaryki będą realizowane w środy i soboty. Wylot z Paryża (CDG) zaplanowany jest na godzinę 13.45, a przylot do San José (lotnisko Juan Santamaría) na godzinę 18.15 tego samego dnia. Wylot powrotny z San José Juan zaplanowany jest na godzinę 20.35, a powrót do Paryża o 13.50 następnego dnia.

Dodatkowo, dzięki partnerstwu z Copa Airlines, klienci Air France będą mogli korzystać z alternatywnej trasy do Kostaryki – przez miasto Panamę. Air France oferuje 2 loty dziennie z Paryża (CDG) do stolicy Panamy, gdzie pasażerowie mogą się przesiąść do samolotu Copa Airlines, aby kontynuować podróż do San José. W przypadku takiej trasy cała podróż odbywa się na jednym bilecie, pasażerowie mają zapewniony automatyczny transfer bagażu i mogą zbierać mile Flying Blue za całą trasę.