Rosyjskie biura podróży nie nadążają ze sprzedażą wypoczynku w Turcji. Czartery są zarezerwowane w 100 procentach - poinformowała Asocjacja Operatorów Turystycznych Rosji (ATOR).

- W pierwszym tygodniu od wznowienia rejsów mamy 100-procentowe obłożenie. Np. w Rostowie nad Donem popyt okazał się tak duży, że trzeba było uruchomić dodatkowe przeloty i przedłużyć je do połowy listopada. Pierwszy rejs czarterowy w Rostowie został wyprzedany w ciągu półtora dnia - podaje Marina Makafrowa z biura Coral Travel, cytowana w komunikacie Asocjacji.

Podobna sytuacja jest w Intiruście. Dzięki ogromnemu zainteresowaniu średnią cenę pobytu w Antalyi biuro obniżyło o 10-15 procent. Firma ANEX Tour w związku z pełnym obłożeniem czarterów zwiększyła liczbę wylotów z Moskwy i rozszerzyła do 20 liczbę miast, z których samoloty latają do Antalyi.

Podobny najazd chętnych na wypoczynek w Turcji przeżywają wszystkie rosyjskie biura podróży. Największe z nich - TUI Rosja - informuje, że pierwsi turyści są zadowolenia z poziomu usług w tureckich kurortach. Wielu Rosjan czekało od listopada (wtedy Moskwa zawiesiła czartery) na możliwość powrotu do swojego ulubionego hotelu.

Według danych ATOR-u większość Rosjan wybiera w Turcji oferty hoteli 5-gwiazdkowe z all inclusive. Ceny np. w TUI na początek października to 900 euro za dwie osoby na 7 dni z wylotem z Moskwy. Coral Travel, operujący w oddalonych miastach Rosji, proponuje pobyty 9-11 dni za 650-700 dolarów za osobę.