Kalendarz najważniejszych imprez wakacyjnych. Sprawdź dokąd pojechać i gdzie się zatrzymać.

Lato zbliża się wielkimi krokami – najwyższy czas pomyśleć o urlopie. Nawet jeśli nie planujesz w tym roku zagranicznych wojaży, nie oznacza to, że będziesz się nudzić. Latem w naszym kraju dzieje się naprawdę dużo – festiwale, koncerty, najróżniejsze zloty urozmaicają długie letnie dni i ciepłe noce. Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi przez nas imprezami, w których warto wziąć udział w te wakacje. Zestawienie przygotowaliśmy we współpracy z portalem <a href="https://travelist.pl/" target="_blank">Travelist.pl</a>.

Publikacja: 28.04.2016 09:29

Kalendarz najważniejszych imprez wakacyjnych. Sprawdź dokąd pojechać i gdzie się zatrzymać.

Foto: Materiał Partnera

Open’er Festival

Open’er Festival to kultowe wydarzenie, którego nie może zabraknąć w żadnym kalendarium najważniejszych wakacyjnych imprez. Początki festiwalu sięgają 2002 roku, a w obecnym miejscu, czyli na lotnisku Babie Doły – Kosakowo, odbywa się od 2006 roku. W tym roku będzie można bawić się do muzyki takich gwiazd jak m.in. Red Hot Chili Peppers, Florence and the Machine, Beirut, Sigur Ros, PJ Harvey i Foals. Z polskich artystów z pewnością warto zobaczyć Dawida Podsiadłę oraz Zbigniewa Wodeckiego z zespołem Mitch & Mitch.

Kiedy? 29 czerwca – 2 lipca

Gdzie? Gdynia, Lotnisko Gdynia-Kosakowo

 

Gdzie warto się zatrzymać? Hotel Willa Lubicz*** w Gdyni – stylowa willa z lat 30. XX wieku idealna dla tych, którzy preferują komfortowy wypoczynek.

 

Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty

Tym razem coś dla fanów niezależnego kina. Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty to świetna okazja, by zobaczyć mniej popularne filmy z różnych stron świata. W tym roku widzowie będą mogli obejrzeć około 200 pełnometrażowych filmów, w tym 100 wyświetlanych w Polsce po raz pierwszy. Warto zwrócić uwagę na retrospektywę „Kino baskijskie: trzy pokolenia reżyserów” oraz przegląd twórczości filmowej włoskiego reżysera Pippo Delbono.

Kiedy? 21-31 lipca

Gdzie? Wrocław

Gdzie warto się zatrzymać? FIVE STARS luxury hostel) – leżący w samym centrum Starego Miasta designerski hostel to doskonałe miejsce na wypoczynek po całodniowej gorączce filmowej.

 

Festiwal Dwa Brzegi

Pozostańmy przy tematyce filmowej i wybierzmy się tym razem do Kazimierza Dolnego i Janowca nad Wisłą, gdzie po raz dziesiąty odbędzie się Festiwal Dwa Brzegi. Wydarzenie to ma na celu łączenie różnych dyscyplin, z których czerpie film, to jest literatury, muzyki i sztuk wizualnych. Dużą zaletą festiwalu jest możliwość porozmawiania z artystami, a także piękne otoczenie – Kazimierz Dolny to prawdziwa perła nad Wisłą.

Kiedy? 30 lipca – 7 sierpnia

Gdzie? Kazimierz Dolny – Janowiec nad Wisłą

Gdzie warto się zatrzymać? Hotel Król Kazimierz**** - położony zaledwie 50 metrów od malowniczej doliny Wisły. Hotel łączy w sobie nowoczesność z tradycją – część hotelu znajduje się bowiem w budynku zabytkowego XVII-wiecznego spichlerza.

 

FAMA - Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej

Fama odbywa się w Świnoujściu od 1965 roku i trwa aż 2 tygodnie. Jak można przeczytać na stronie festiwalu „Fama jest jedynym w Polsce artystycznym wydarzeniem interdyscyplinarnym, które jest jednocześnie nastawione na doskonalenie warsztatów młodych twórców”. Przenikają się tu więc wszystkie dziedziny sztuki: teatr, muzyka, malarstwo, literatura… Łącznie planowanych jest ponad 100 wydarzeń. Warto wspomnieć, że w historii Famy zapisały się nazwiska takich twórców jak m.in.: Grzegorz Ciechowski, Magda Umer, Marek Grechuta, Jacek Kaczmarski, Maciej Stuhr, Kinga Preis, Piotr Rogucki, Kamil Bednarek.

Kiedy? 15-28 sierpnia

Gdzie? Świnoujście

Gdzie warto się zatrzymać? Hotel Polaris *** - położny w zielonej, uzdrowiskowej części Świnoujścia komfortowy hotel, jedynie 200 metrów od plaży.

 

Mazurska Noc Kabaretowa

Już od 18 lat Mrągowo staje się letnią stolicą żartów, śmiechu i dobrego humoru. W mrągowskim amfiteatrze nad jeziorem Czos co roku prezentują się artyści kabaretowi w różnym wieku, dzięki czemu impreza ta przeznaczona jest również dla publiczności składającej się z przedstawicieli wielu pokoleń. Organizatorem Mazurskiej Nocy Kabaretowej jest stowarzyszenie PAKA, a całość transmitowana jest przez TVP2. Warto jednak wziąć udział w tym wydarzeniu na żywo i przekonać się, jak bardzo zaraźliwy potrafi być śmiech.

Kiedy? 9 lipca

Gdzie? Mrągowo

Gdzie warto się zatrzymać? Hotel Anek *** - stylowy hotel położony nad samym jeziorem Czos. Niemal z każdego pokoju rozciąga się malowniczy widok na wodę.

 

Festiwal Kultury Żydowskiej

Co roku na krakowskim Kazimierzu odbywa się jeden z największych i najstarszych (od 1988 roku) festiwali kultury żydowskiej na świecie. W ramach wydarzenia odbywa się wiele koncertów, wykładów, dyskusji, warsztatów, które przybliżają uczestnikom współczesną kulturę z Izraela, jak również tę tworzoną w Diasporze. Przez 10 dni krakowski Kazimierz staje się magicznym miejscem spotkań wspaniałej publiczności z wyjątkowymi artystami.

Kiedy? 25 czerwca – 3 lipca

Gdzie? Kraków

Gdzie warto się zatrzymać? Q Hotel Plus Kraków – nowoczesny hotel w dogodnym miejscu – 15 minut spacerem na Kazimierz.

 

To tylko niektóre z całego mnóstwa wydarzeń, w których warto wziąć udział tego lata. Inne godne uwagi imprezy to na przykład Malta Festival w Poznaniu (17-28 czerwca), festiwal muzyki elektronicznej Audioriver w Płocku (29-31 lipca), koncert Iron Maiden we Wrocławiu (3 lipca) czy Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty (czerwiec-sierpień).

Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek