Turyści docenili jego piękno - lodowce, jeziora, wodospady i górskie szczyty, które corocznie przyciągają tysiące podróżników. Od 1978 roku Tores del Paine jest też na liście UNESCO jako rezerwat biosfery.

- To nie tylko nagroda dla wspaniałej natury, ale i dla sposobu zarządzania parkiem - komentuje Claudio Radonich, odpowiedzialny za turystykę w regionie Magallanes. - To efekt inwestycji, jakie zrobiliśmy w ostatnich latach, by Torres del Paine osiągnęło kategorię światową. Dziś przekonaliśmy się, że się nam udało.

Głosowanie na ósmy cud świata odbyło się między czerwcem a sierpniem tego roku na stronie VirtualTourist.com. Miesięcznie odwiedza ją ponad 8 milionów użytkowników. W pierwszej piątce są też wulkan Santa Ana w Salwadorze, plantacje kawy w Kolumbii, park narodowy Tikal w Gwatemali i górskie jaskinie w Słowenii.

Przypomnijmy, że poprzednie głosowanie na siedem cudów świata w katagorii "natura" zorganizowała w 2011 roku szwajcarska fundacja New7Wonders. Startowały w nim Mazury. Najwięcej głosów dostały: Amazonka, zatoka Halong (Wietnam), wodospad Iguazu, wyspa Jeju, Park Komodo (Indonezja), podziemna rzeka Puerto Princessa i Góra Table (czytaj więcej: "Mazury cud natury...").