Namalowany setki lat temu przez Indian system linii jest widoczny w całości wyłącznie z dużej wysokości. W tej chwili linie, układające się w olbrzymie figury przedstawiające między innymi małpę, kondora czy pająka można oglądać tylko z pokładu awionetki. Cena lotu nad Nazca waha się od 100 do 200 dolarów.

Choć stan techniczny awionetek w ostatnich latach znacznie się poprawił, wielu turystów nadal boi się do nich wsiadać. Jedyną alternatywą dla lotu jest obecnie 14-metrowa, dość prowizoryczna wieża, stojąca przy Trasie Panamerykańskiej. Z niej jednak widać jedynie dwie figury Nazca i kilka linii, a jest ich kilka tysięcy.

Nowa wieża widokowa ma rozwiązać ten problem. Będzie mieć 84 metry, na szczycie znajdzie się obserwatorium z salą multimedialną i panoramiczny punkt widokowy, gdzie będzie można korzystać z teleskopów. Na dole znajdzie się m.in. kawiarnia, restauracja, parking i toalety.

Projekt kosztował będzie ok. 7 milionów dolarów. Twórcy szacują, ze co najmniej podwoi liczbę turystów zwiedzających Nazca. Ma też służyć lokalnej ludności, której nie stać na lot. Nowa wieża widokowa ma powstać do 2017 roku.