„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 02.10.2019 12:42 Publikacja: 02.10.2019 12:42
Foto: Materiały prasowe
W tym roku cudzoziemcy szukali wakacyjnych lotów do Polski średnio o 5,4 procent rzadziej niż rok temu, za to liczba wyszukiwań hoteli wzrosła w porównaniu z ubiegłorocznym latem o 125 procent - podaje wyszukiwarka turystyczna Kayak.pl.
Wedle jej danych w lipcu i sierpniu Polskę najczęściej odwiedzali Amerykanie, Brytyjczycy, Francuzi, Hiszpanie i Niemcy. Za cel swojej podróży obierali duże miasta - Warszawę, Kraków, Gdańsk i Wrocław. W pierwszej dziesiątce znalazły się również Świnoujście, Międzyzdroje i Kołobrzeg, Poznań, Zakopane i Katowice, które kolejny raz odnotowały największy wzrost liczby wyszukiwań hoteli. Stolica województwa śląskiego po zeszłorocznym skoku o 93 procent w tym roku była wyszukiwana o 29 procent częściej. Jak przypuszczają autorzy analizy, powodem może być rosnąca popularność festiwali muzycznych organizowanych w regionie.
Pierwsze sale nowego, oczekiwanego od lat flagowego muzeum Egiptu, zostały udostępnione zwiedzającym. Na razie to tylko „próbne otwarcie” przed oficjalną inauguracją, której data nie jest jeszcze znana.
Polacy pokochali parki rozrywki, o czym może świadczyć rosnąca liczba tego typu miejsc. Wkrótce ma się ona powiększyć o kolejny obiekt, zlokalizowany w Łutynówku na Mazurach. Co będzie oferował? Kiedy powstanie? Z jaką konkurencją będzie musiał się liczyć? Oto nasz przewodnik po polskich parkach rozrywki.
Ekskluzywny hotel na wyspie Kos i biuro podróży Grecos Holiday zostali zwycięzcami konkursu na najlepszy produkt turystyki wyjazdowej Kompas Wakacyjny 2017 w kategorii "Grecja i Cypr"
Dzięki wynikom konkursu Kompas Wakacyjny łatwiej mi pracować i przekonywać klientów do wyjazdów – mówi agent turystyczny, współwłaściciel warszawskiego biura Smile Holiday Marcin Stołowski
Wycieczka objazdowa Itaki po Maderze „Strelicje na klifach" zwyciężyła w naszym konkursie Kompas Wakacyjny 2017. Najwięcej wyróżnionych wycieczek ma Rainbow
Nest Lease, to nowy gracz na polskim rynku leasingowym, będący częścią grupy Nest Bank. Firma powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mikro i małych przedsiębiorców na elastyczne i nowoczesne rozwiązania finansowe. Dzięki zaawansowanej technologii i indywidualnemu podejściu, Nest Lease planuje w ciągu dwóch lat wejść do grona dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce. W rozmowie z Lechem Stabiszewskim, pełniącym funkcję p.o. prezesa zarządu Nest Leasing S.A., przyglądamy się strategii i ofercie Spółki oraz trendom w branży leasingowej.
Pion śledczy Instytutu Pamięci Narodowej oskarżył dwóch sędziów Sądu Marynarki Wojennej oraz prokuratora wojskowego z Wrocławia za działania podejmowane wobec działaczy opozycji demokratycznej po wprowadzeniu stanu wojennego.
Szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą prowadzi policja po strzelaninie, do której doszło w piątkowy wieczór w pobliżu Przemyśla (woj. podkarpackie). Sprawdzane są m.in. samochody, które jadą drogami wjazdowymi do miasta.
Choć do ferii zimowych w niektórych regionach został jeszcze miesiąc, a w innych nawet więcej czasu, to samorządy już przygotowują się do organizowania półkolonii.
Sondaż przeprowadzony we Wrocławiu pokazuje, że mieszkańcy miasta chcą referendum w sprawie odwołania prezydenta Jacka Sutryka. Sondaż pokazuje również, że jeśli do referendum dojdzie, to może też dojść do odwołania prezydenta.
Przemocą próbują zastraszyć, zniechęcić i zmusić do milczenia. Nie zdają sobie sprawy z tego, że z dyrektorem Studium Europy Wschodniej, Janem Malickim, bitwę przegrali już dawno temu.
W Warszawie napadnięto na szefa Studium Europy Wschodniej UW. Prof. Jan Malicki stracił przytomność i trafił do szpitala - podaje telewizja Biełsat. Napastnicy - jak wynika z relacji współpracowniczki Malickiego - byli ubrani w stroje przypominające mundury strażników miejskich, dlatego zapytany o nazwisko udzielił im odpowiedzi.
Biuro podróży Rego-Bis informuje, że podniosło gwarancję. Na kolejny rok zapewniło sobie zabezpieczenie w wysokości 15 milionów złotych, to o 19 procent więcej niż poprzednia suma. Poprzednia gwarancja opiewała bowiem na 12,6 miliona złotych.
Możliwość zaproponowania klientowi biura podróży bonu zamiast zwrotu pieniędzy, rozszerzenie katalogu sytuacji, w której może on zrezygnować z wyjazdu i prawo upomnienia się przez organizatora o zwrot pieniędzy u poddostawcy usług - to niektóre zmiany unijnej dyrektywy o imprezach turystycznych zaproponowane przez Radę Europejską.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas