Ryanair Holidays kończy działalność

Wycieczki Ryanair Holidays, które już zostały wykupione, odbędą się, ale nowych od początku tego tygodnia zarezerwować się nie da

Publikacja: 21.01.2019 05:30

Ryanair Holidays kończy działalność

Foto: Materiały promocyjne

Ryanair Holidays, marka touroperatorska Ryanaira, przestała działać. Pakietowane dynamicznie oferty można było kupić w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii i we Włoszech. Wycieczki powstawały we współpracy z niemieckim touroperatorem HLX Touristik i bankiem łóżek hotelowych World2Meet należącym do sieci Iberostar. Ponieważ przestali oni kooperować z irlandzkim przewoźnikiem, projekt został zakończony.

Czytaj też: "Wizz Air zamyka swoje biuro podróży".

Ryanair Holidays rozpoczynał działalność dwukrotnie, ostatnio na początku zeszłego roku, kiedy podpisał umowę ze wspomnianym dystrybutorem miejsc noclegowych. Firma korzystała z systemów rezerwacyjnych i usług HLX Touristik, biura Karlheinza Kögelsa, założyciela i dawnego współwłaściciela marki L'tur, specjalizującej się w ofertach z ostatniej chwili, obecnie należącej w całości do Grupy TUI.

Kiedy biuro wchodziło na rynek pierwszy raz, jego partnerem była firma Logi Travel. Ryanair zakończył współpracę z nią dość szybko, zarzucając jej screen scraping (niedozwolona technika pozyskiwania danych, w tym przypadku o lotach).

Ryanair Holidays miał ambitne plany. Prezes Michael O'Leary zapowiadał, że w ciągu pięciu lat firma obsłuży milion gości. Jak podaje portal Reisevor9, powołując się na informacje z HLX Touristik, w pierwszym półroczu 2017 roku z usług firmy skorzystało 60 tysięcy osób. To ostatnie dostępne dane.

Touroperator podjął współpracę z biurami agencyjnymi należącymi do kooperatywy QTA. Jednak minimalna prowizja w wysokości 20 euro od osoby dorosłej wywołała w sieci agencyjnej falę krytyki. Nie wiadomo, dlaczego współpraca między przewoźnikiem, World2Meet i HLX Touristik została zakończona.

Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek