Lotnisko w Pyrzowicach od 27 miesięcy notuje wzrosty liczby pasażerów, ustanawiając kolejne rekordy. Również we wrześniu obsłużono tu ponad 603 tysiące pasażerów, czyli prawie 25 procent więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Najszybciej rosły rejsy czarterowe, które zabrały o 30 procent więcej klientów. W ruchu regularnym wzrost sięgnął 18 procent.

Jak szacuje prezes zarządzającego lotniskiem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego (GTL) Artur Tomasik, na koniec roku uda się osiągnąć planowaną liczbę 4,8 miliona pasażerów. Na razie do końca września było to 3,98 miliona.

Tomasik przypomniał, że lotnisko w Pyrzowicach kontynuuje inwestycje. Obecnie kończy pierwszy etap rozbudowy płyty postojowej cargo. Niebawem rozpocznie drugi etap rozbudowy płyty.

We wrześniu rozpoczęła się też rozbudowa parkingu przed terminalami. Powstanie tam ponad 600 miejsc postojowych wraz z drogami wewnętrznymi i nowym systemem wyjazdu z sześcioma bramkami. W przyszłym roku rozpocznie się natomiast przebudowa i rozbudowa terminalu pasażerskiego B. Ponadto GTL rozpocznie prace koncepcyjne prowadzące do budowy niezależnego, wyposażonego w rękawy, terminalu pasażerskiego. Pozwoli to określić skalę inwestycji związanych z rozbudową terminali.