Rekrutować będzie firma Crewlink, partner Ryanair Sun. Spotkania odbędą się od 3 do 12 października, codziennie w innym mieście. Zainteresowani mogą już składać aplikacje.

Wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane, Ryanair zapewni pełne szkolenie. Po ukończeniu szkolenia kandydaci będą mogli pracować w jednej z polskich baz Ryanaira Sun: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Poznaniu lub Gdańsku.

Grupa Ryanair zatrudnia ponad 10 tysięcy członków załóg pokładowych, którzy "odpowiadają za utrzymanie najwyższych standardów bezpieczeństwa w branży, zapewniając jednocześnie najlepszą w swojej klasie obsługę klienta". Nowym kandydatom do pracy firma obiecuje: "konkurencyjne wynagrodzenie zasadnicze" (płatne w polskich złotych na polskie konto bankowe), bezpłatne szkolenie, diety podczas szkolenia, bezpłatny mundur w pierwszym roku pracy, dodatek na mundur w drugim roku, prowizję od sprzedawania jedzenia i kosmetyków na pokładzie, możliwość awansowania, kontrat na bazie polskiego prawa (za pośrednictwem firmy Warsaw Aviation), pełne ubezpieczenie, zakwaterowanie i transport naziemny dla załóg lotów czarterowych, stały grafik 5 dni pracy i 3 dni wolnego.

Ryanair Sun kończy właśnie swój pierwszy sezon w Polsce. Obsługiwał biura podróży pięcioma samolotami. Ale tylko część załóg - 20 pilotów i 40 osób kabinowego personelu - była przypisana bezpośrednio do tej marki. Pozostałych pilotów, stewardów i stewardesy "wypożyczała" mu spółka matka, czyli Ryanair. Już wiadomo, że w nowym roku tych pracowników będzie potrzebować więcej. - Kończymy negocjować umowy z touroperatorami na nowy sezon letni, zapowiada się, że zwiększymy liczbę foteli na trasach czarterowych nawet o 40 procent - mówi prezes Ryanaira Sun Michał Kaczmarzyk.