Niemcy ostrzegają przed Słowacją

W ostatnim czasie w centrum Bratysławy wzrosła liczba kradzieży i ataków, częściowo skierowanych przeciwko obcokrajowcom, ostrzega niemiecki MSZ i zaleca zachowanie ostrożności także w kurortach

Publikacja: 15.06.2018 09:29

Niemcy ostrzegają przed Słowacją

Foto: Bloomberg

Niemiecki MSZ informuje w komunikacie dla podróżnych, że w ostatnim czasie w stolicy Słowacji coraz częściej dochodzi do napaści, także na obcokrajowców. Szczególną ostrożność należy zachować w okolicy ulicy Obchodnej w Bratysławie. W klubach nocnych znajdujących się w centrum miasta klienci padają ofiarą przestępców, którzy używają „kropli gwałtu", powodujących utratę przytomności i zanik pamięci, żeby ich okraść. Z tego powodu należy uważać na zamawiane napoje i nie korzystać z darmowych drinków. Najlepszą ochroną, zdaniem MSZ-tu, jest przebywanie w większym towarzystwie.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
9zł za pierwszy miesiąc.

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
9 zł pierwszy miesiąc, a potem 39 zł/msc
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Materiał Promocyjny
Jak wygląda nowoczesny leasing
Turystyka
Nie tylko Energylandia. Przewodnik po parkach rozrywki w Polsce
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Materiał Partnera
Kroki praktycznego wdrożenia i operowania projektem OZE w wymiarze lokalnym
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Materiał Promocyjny
Suzuki Moto Road Show już trwa. Znajdź termin w swoim mieście