Dostał od linii lotniczej bilety dla dwóch osób na dowolny rejs z Katowic, a od lotniska kartę do saloniku biznesowego i możliwość szybkiego wejścia na pokład („fast track").

Zaledwie tydzień wcześniej linia powitała swojego milionowego pasażera w Niemczech, gdzie planuje największy wzrost w tym roku, bazując łącznie 10 samolotów na niemieckich lotniskach.

Small Planet Airlines rozpoczęły działalność w 2009 r. z dwoma boeingami B737. - Dziś przewozimy osiem razy więcej pasażerów rocznie dziesięciokrotnie większą flotą - mówi prezes Small Planet Airlines Polska Jarosław Jeschke, cytowany w komunikacie firmy. - Mam nadzieję, że do 2025 roku będzie 10 milionów szczęśliwych pasażerów rocznie latających ze Small Planet.

Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, zarządzającegoj lotniskiem w Katowicach dodaje: Small Planet to jeden z naszych najważniejszych partnerów w segmencie przewozów czarterowych. Cieszy nas, że od lat dynamicznie rozwija w Pyrzowicach swoją bazę, doceniając nowoczesną infrastrukturę lotniska i to, że jesteśmy portem bez żadnych ograniczeń operacyjnych. O dużym zaangażowaniu Small Planet w Katowice Airport niech świadczy, że w zeszłym roku linia przewiozła najwięcej pasażerów czarterowych z naszego portu. Między innymi dzięki dobrej współpracy z tą linią Pyrzowice są niekwestionowanym liderem wśród polskich portów regionalnych w ruchu czarterowym, z perspektywą stania się największym, krajowym lotniskiem w tym segmencie.

Small Planet Airlines przewiozły w 2017 roku ponad 2,7 mln pasażerów. Przewoźnik dysponuje 22 airbusami: osiemnastoma A320 i czterema A321. W 2018 r. do floty dołączy kolejnych sześć maszyn.