Kurort na Majorce walczy z pijanymi turystami

AFP

Policja karze mandatami właścicieli sklepów z Playa de Palma sprzedających alkohol w godzinach nocnych i porannych, hotelarze uważają, że to za mało i żądają bardziej zdecydowanych działań

Hotelarze i mieszkańcy miejscowości wypoczynkowej Playa de Palma na Majorce twierdzą, że lokalne władze nie pomagają im w rozwiązaniu problemu pijanych turystów. Dlatego zażądali, żeby 34 procent przychodów z podatków zostało przekazane do gminy z przeznaczeniem na samodzielne zarządzanie wydatkami na jej rzecz. Taką informację opublikowała gazeta „Mallorca Zeitung” na swojej stronie internetowej.

Inicjatorzy akcji mówią, że w tym roku jest gorzej niż w zeszłym. – Odrobiliśmy naszą pracę domową i poczyniliśmy milionowe inwestycje w hotele. Ale gmina nie dotrzymała swoich obietnic – mówi wiceprezes organizacji hotelarskiej w Playa de Palma José Antonio Fernández Alarcón. – Turyści, którzy przyjeżdżają tu, żeby się upijać, muszą zostać wypędzeni. Należy ich złapać i ukarać. Jak to możliwe, że nie można poradzić sobie z problemem na promenadzie ciągnącej się cztery kilometry? – pyta. W podobnym tonie wypowiadają się mieszkańcy kurortu.

W ostatnim czasie policja wystawiła mandaty właścicielom sklepów, które sprzedają alkohol w nocy i we wczesnych godzinach porannych. Praktyka ta jest zakazana w Playa de Palma. Gmina ma opracować zasady dobrego zachowania, ale realizacja projektu przeciąga się.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wakacje.pl przejmują Wakacyjny Świat

Wakacje.pl, należące do holdingu Wirtualna Polska, za 6,4 miliona złotych kupiły spółkę Travel Network ...

LOT: Czwarte połączenie Szczecin – Warszawa

Nowe, poranne, połączenie między Szczecinem a Warszawą uruchomi w maju LOT Nowe połączenie z ...

Turystyka szkoli się na wypadek terroryzmu

Jak postępować w kraju i za granicą w wypadku wystąpienia zamachu terrorystycznego? Odpowiedzi na ...

Wizz Air wychodzi z Poznania, ale umacnia się w Gdańsku

Węgierski przewoźnik ogłosił dzisiaj, że w ramach optymalizacji działalności zamknie bazę w Poznaniu, a ...

Eurowings wkurzył agentów turystycznych

130 niemieckich agentów turystycznych powiedziało „dość” opóźnieniom w rozkładzie linii lotniczej Eurowings. Wysłali do ...

Booking przechodzi na tryb oszczędzania

Booking Holdings szacuje, że z powodu koronawirusa w pierwszym kwartale liczba rezerwacji noclegów może ...