Kurort na Majorce walczy z pijanymi turystami

AFP

Policja karze mandatami właścicieli sklepów z Playa de Palma sprzedających alkohol w godzinach nocnych i porannych, hotelarze uważają, że to za mało i żądają bardziej zdecydowanych działań

Hotelarze i mieszkańcy miejscowości wypoczynkowej Playa de Palma na Majorce twierdzą, że lokalne władze nie pomagają im w rozwiązaniu problemu pijanych turystów. Dlatego zażądali, żeby 34 procent przychodów z podatków zostało przekazane do gminy z przeznaczeniem na samodzielne zarządzanie wydatkami na jej rzecz. Taką informację opublikowała gazeta „Mallorca Zeitung” na swojej stronie internetowej.

Inicjatorzy akcji mówią, że w tym roku jest gorzej niż w zeszłym. – Odrobiliśmy naszą pracę domową i poczyniliśmy milionowe inwestycje w hotele. Ale gmina nie dotrzymała swoich obietnic – mówi wiceprezes organizacji hotelarskiej w Playa de Palma José Antonio Fernández Alarcón. – Turyści, którzy przyjeżdżają tu, żeby się upijać, muszą zostać wypędzeni. Należy ich złapać i ukarać. Jak to możliwe, że nie można poradzić sobie z problemem na promenadzie ciągnącej się cztery kilometry? – pyta. W podobnym tonie wypowiadają się mieszkańcy kurortu.

W ostatnim czasie policja wystawiła mandaty właścicielom sklepów, które sprzedają alkohol w nocy i we wczesnych godzinach porannych. Praktyka ta jest zakazana w Playa de Palma. Gmina ma opracować zasady dobrego zachowania, ale realizacja projektu przeciąga się.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rosną ceny noclegów w największych miastach

Średnio o 5 procent wzrosły w 2017 roku ceny zakwaterowania w hotelach w dużych ...

Cook’s Club – miejski styl życia na plaży

Thomas Cook otworzy w czerwcu na Krecie hotel nowej marki – Cook’s Club. Będzie ...

LOT poleci do Singapuru

Polskie Linie Lotnicze LOT od maja przyszłego roku uruchomią bezpośrednie połączenie na trasie Warszawa ...

Katastrofa kolejowa pod Mediolanem

Czworo ludzi zginęło, a stan pięciu określa się jako bardzo ciężki. O 7 rano ...

Młodzi turyści amerykańscy chętnie idą do agenta turystycznego

Z usług agentów turystycznych najchętniej korzystają przedstawiciele pokolenia Millenium. Dostrzegają, że dzięki doradcom mogą ...

Hotelarze chcą obniżyć rachunki

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego powołuje grupę zakupową. Hotele, które do niej przystąpią, będą mogły ...