Majorka bez darmowych drinków i plastikowych kubków

AFP

Piwo, wino i drinki w ramach all inclusive będą serwowane na Majorce tylko w czasie głównych posiłków. Poza nimi trzeba będzie za alkohol dodatkowo zapłacić – zadecydował rząd Balearów

Jak podają lokalne media, rząd Balearów przyjął ustawę o zmianie zasad serwowania jedzenia w formule all inclusive na Majorce. Z hoteli znikną też lodówki, w których stało do tej pory darmowe piwo dla gości.

W ten sposób politycy chcą rozwiązać problem hord pijanych turystów, którzy nie tylko przeszkadzają mieszkańcom, ale są też zagrożeniem dla własnego bezpieczeństwa. Jedną z ich zabaw w stanie upojenia alkoholowego jest skakanie z balkonów do basenów lub przechodzenie z balkonu na balkon, na dużych wysokościach. W konsekwencji w tym roku zginęło już kilka osób.

Czytaj: „Brytyjscy turyści spadają z balkonów”.

Obecnie na Majorce all inclusive oferuje 270 hoteli. To o 30 więcej niż rok wcześniej. W rzeczywistości ich liczba może być jeszcze większa, do tej pory nie było bowiem obowiązku zgłaszania prowadzenia takiego wyżywienia w Ministerstwie Turystyki. Nowe przepisy mają to zmienić.

Nowością będzie również zakaz korzystania z jednorazowych sztućców i kubeczków. Do tej pory obiekty all inclusive chętnie je stosowały, żeby zmniejszyć liczbę naczyń do mycia. Minister turystyki Balearów Bel Busquets podkreśla, że jest to sposób na wyegzekwowanie stosowania się do nowych przepisów o odpadach. Zakłada on, że od 2020 roku liczne produkty z tworzyw sztucznych będą z rynku wycofywane.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Samotne Brytyjki coraz śmielej ruszają w świat

O 14 procent wzrosła w 2017 roku liczba klientów podróżujących w pojedynkę z brytyjskim ...

Decyzja w sprawie otwarcia granic Unii Europejskiej odłożona

Ambasadorowie państw unijnych odłożyli do poniedziałku decyzję w sprawie ogłoszenia listy krajów, których obywatele ...

Turyści wracają do Turcji

Imponuje zwłaszcza wzrost liczby rosyjskich turystów, który wynika z tego, że Rosja pozwala znów ...

Krakowskie lotnisko docenione za obsługę

Nagrodę ASQ Awards 2016 przyznawaną przez Międzynarodową Radę Portów Lotniczych otrzymało krakowskie lotnisko. Wyróżnienie ...

Lotnisko w Monachium samo sprzedaje wycieczki

Imprezy turystyczne, noclegi, bilety lotnicze i specjalne oferty z wylotami z Monachium można znaleźć ...

DRV: Internetowi rosną w siłę

Wkrótce znaczenie dla branży turystycznej będzie miało już nie to, czy klienci kupili wakacje ...