Rosjanie oszaleli na punkcie Turcji

Filip Frydrykiewicz

Zainteresowanie Rosjan odpoczynkiem w Turcji zwiększyło się w styczniu o 324 procent. To efekt bezprecedensowo niskich cen na wyjazdy z biurami podróży

Stowarzyszenie Operatorów Turystycznych Rosji (ATOR) opublikowało analizę rynku za pierwszy miesiąc tego roku. Organizacja zwraca uwagę, że zainteresowanie Rosjan wypoczynkiem w Turcji wzrosło o 324 procent rok do roku. Podaje też, że w styczniu rosyjscy internauci (wyszukiwarka Yandex) dwa razy częściej niż dwa lata temu szukali ofert turystycznych w tym kraju. Liczba ta wyniosła 51,77 tysiąca wobec 24,4 tysiąca w 2015 roku.

W zeszłym roku do jesieni obowiązywało embargo Kremla dla obywateli Rosji na zorganizowany wypoczynek w Turcji. W styczniu Turcja była drugim po Tajlandii najchętniej wybieranym kierunkiem wypoczynku. Do biur podróży wysłano 5,6 miliona zapytań. – To pochodna wzmocnienia rubla i wyjątkowo niskich cen oferowanych przez tureckie ośrodki – podkreśla dyrektor stowarzyszenia Maja Łomidze. – Tygodniowy pobyt latem w hotelu trzygwiazdkowym z przelotem i wyżywieniem all inclusive dla dwóch osób można kupić za 38 – 40 tysięcy rubli (2700 – 2800 złotych). Takich cen nie było dwa lata temu i wcześniej. Do tego Rosjanie stęsknili się za Turcją. (Czytaj też: „Betlej: Rosjanie wracają do hoteli z walizkami pieniędzy”).

Zdaniem Łomidze wobec stabilnej sytuacji geopolitycznej już tego lata Rosjan w Turcji będzie tylu, ilu przed spowodowanym embargiem kryzysem w branży, czyli nawet około 3,5 miliona.

Inne po Tajlandii i Turcji styczniowe kierunki interesujące dla obywateli Federacji to Goa w Indiach, Wietnam, Egipt, Grecja, Włochy, Cypr i Hiszpania.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turecki touroperator kupi niemieckiego Neckermanna

Turecki Anex Tour przejął Thomasa Cooka w Rosji i podpisał wstępną umowę na kupno ...

Spokojny debiut Novaturasa na giełdzie

Akcje litewskiej spółki turystycznej drożeją podczas pierwszego dnia notowań na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych ...

Hotel Number One prawie gotowy

Budowa położonego na gdańskiej Wyspie Spichrzów hotelu Number One dobiega końca. Właściciele obiektu czekają ...

Co czwarty hotel z błędną ofertą w sieci

Co czwarta oferta hotelowa prezentowana przez internetowe agencje turystyczne jest błędna – wynika z ...

W biurach podróży – wakacje pod choinkę

Do ostatniej chwili przed świętami Bożego Narodzenia turyści nie wychodzili z biur podróży. W ...

Burmistrz Barcelony: Skasować loty do Madrytu

Do Madrytu pociągiem zamiast samolotem – to pomysł burmistrz Barcelony, który pojawił się w ...