Izrael na fali turystycznej popularności

AFP

Turystyczny rekord w Izraelu. Według danych tamtejszego Ministerstwa Turystyki w pierwszej połowie roku do Izraela przyjechało ponad 1,7 miliona turystów

Jak poinformowało w komunikacie izraelskie Ministerstwo Turystyki, liczba osób, które odwiedziły kraj w pierwszym półroczu, była o 26 procent większa od ubiegłorocznej i wyniosła dokładnie 1,736 miliona. Tylko w czerwcu do Izraela wjechało ponad 300 tysięcy turystów, czyli o 28 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej. Izraelskie władze szacują, że między styczniem a czerwcem goście zostawili w tym kraju 2,5 miliarda dolarów.

Według informacji ministerstwa zanotowano zwłaszcza wzrost liczby turystów z Chin, Rosji i Stanów Zjednoczonych. Zwiększyła się także liczba wypoczywających w tym kraju Polaków (w rankingu turystów odwiedzających Izrael na dziewiątym miejscu).

Zdaniem izraelskich władz wzrost liczby gości to efekt kampanii promocyjnych kraju. Od kilku lat na całym świecie prowadzone są akcje marketingowe, pokazujące Izrael jako kraj wielu atrakcji turystycznych, związanych ze wszystkimi trzema monoteistycznymi religiami, a także miejsce do wypoczynku nad morzem. Izrael pokazywany jest też jako dynamicznie rozwijające się młode społeczeństwo i miejsce wielu nowoczesnych wynalazków.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prezes OSAT-u Marcin Wujec: Wyciągniemy klienta z internetu

Jeśli agenci turystyczni chcą, żeby touroperatorzy się z nimi liczyli muszą utrzymać pozycję na ...

Alarm na Bali na najwyższym poziomie

Na indonezyjskiej wyspie Bali obowiązuje najwyższy, czwarty, stopnień zagrożenia ze względu na wulkan Agung. ...

Agent turystyczny zmienił się w doradcę

Nie jesteśmy zwykłymi pośrednikami sprzedającymi ofertę turystyczną, ale doradcami – podkreśla Amerykańskie Stowarzyszenie Doradców ...

Krokusy wabią turystów w Tatry

W Tatrach zaczęły kwitnąć krokusy. Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego spodziewają się wielu turystów chcących ...

Santorini dusi się od nadmiaru turystów

Za duży tłok, za dużo śmieci, za mało wody – mówią mieszkańcy Santorini o ...

Brytyjski TUI docenia agentów

Stacjonarne agencje turystyczne to wartościowy i stabilny kanał sprzedaży – uważa szef brytyjskiego TUI. ...