Japonia: Turystów jest więcej, ale wciąż za mało

Pixabay

W czerwcu do Japonii przyjechało 2,34 miliona turystów zagranicznych, o 18,2 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej. Rządowy plan rozwoju turystyki do roku 2020 zakłada jednak wzrost sięgający 19 procent rocznie

W danych, opublikowanych przez japońskie Ministerstwo Turystyki, a przytoczonych przez serwis japanmacroadvisors.com, widać spadek dynamiki wzrostu liczby przyjezdnych: z 23,9 procent w kwietniu do 18,2 procent w czerwcu. W minionym miesiącu liczba turystów z Chin wzrosła o 0,8 procent, a przyjezdnych z Korei Południowej – o 63,8 procent.

Japońskie władze szacują, że przy obecnych wynikach liczba turystów, którzy odwiedzą ten kraj w 2017 roku, zamknie się w 30 milionach. Strategia turystyczna obowiązująca do roku 2020 (kiedy w Tokio odbędą się igrzyska olimpijskie) zakłada zaś, że przyjezdnych będzie co najmniej 40 milionów rocznie. Żeby osiągnąć ten wynik średni roczny wzrost liczby turystów powinien wynosić minimum 19 procent.

W 2008 roku Japoński rząd utworzył Japońską Agencję Turystyki, której pierwszym celem było zwiększenie liczby gości do 20 milionów rocznie w 2020 roku. W 2016 roku, po wcześniejszym osiągnięciu zakładanego minimum, poprzeczka została podniesiona – do 40 milionów w roku 2020 i 60 milionów w roku 2030.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prawie połowa Polaków planuje wyjazd w tym roku

Prawie 50 procent Polaków ma plany wyjazdowe na ten rok – wynika z badania ...

Asystent Google pomoże zaplanować podróż

Na hasło „OK Google. Porozmawiaj z eSky” Ewa, asystent głosowy Google’a, znajdzie informacje na ...

Japonia popularna jak nigdy dotąd

W 2018 roku Japonię odwiedziło ponad 31 milionów gości, co jest rekordowym wynikiem. Najwięcej ...

Polacy coraz mniej boją się koronawirusa. Chcą podróżować

Prawie połowa Polaków planuje w najbliższym czasie podróż koleją, a 40 procent zamierza zatrzymać ...

Mierzenie temperatury sparaliżowało ruch graniczny z Rosją

Wprowadzenie kontroli sanitarnych, m.in. na przejściach z rosyjskim obwodem kaliningradzkim, doprowadziło do ogromnych kolejek. ...

UIA połączą Warszawę z Winnicą

Ukraińskie Linie Lotnicze UIA po 8 miesiącach przerwy ponownie uruchomiły połączenie z Warszawy do ...