Konsul pomaga turystom, którzy czekają na samolot z Tajlandii

Pixabay

Konsul RP w Tajlandii od początku pozostaje w kontakcie z polskimi turystami, którzy czekają na wylot do kraju. Podjął działania mające na celu wyjaśnienie sytuacji – podaje rzeczniczka MSZ Joanna Wajda

Jak dodaje rzeczniczka, polskie służby konsularne są także w stałym kontakcie z lokalnym rezydentem biura podróży Itaka.

Według MSZ z informacji przekazanych konsulowi przez turystów wynika, że „organizator zapewnił uczestnikom wycieczki noclegi, a paszporty oraz bagaż mogą być odebrane w Biurze Imigracyjnym na lotnisku”.

– W ocenie turystów, organizator nie wykazuje jednak należytej staranności i nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, przede wszystkim nie informuje klientów o dalszym rozwoju sytuacji, w szczególności o terminie wylotu z Tajlandii – zaznacza Wajda.

Podkreśla jednocześnie, że „MSZ jest w kontakcie z właściwym urzędem marszałkowskim w Opolu, w którym zarejestrowane jest biuro podróży Itaka, a także z przedstawicielami biura w Polsce”. – Monitorujemy sytuację na bieżąco i podejmujemy stosowne działania – zapewnia rzeczniczka MSZ.

Według tvn24.pl ponad 300 osób czeka od poniedziałku w Tajlandii w Krabi na wylot do kraju; powrót turystów jest opóźniony z powodu awarii samolotu. Jak informują pasażerowie, wylot był przekładany kilka razy – podał portal. Dzisiaj Polacy zostali powiadomieni o locie zaplanowanym na godz. 10.30 czasu polskiego. Z informacji tvn24.pl wynika, że turyści powiadomili o sytuacji ambasadę RP w Bangkoku. Niektórzy z nich chcą wrócić do kraju na własny koszt.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Biurom podróży łatwiej będzie o gwarancje

Minister finansów łagodzi jeden z warunków uzyskania przez biura podróży obowiązkowego zabezpieczenia pieniędzy klientów. ...

Lufthansa: Mamy za mało samolotów, żeby rosnąć

Niemiecki przewoźnik osiągnął w 2017 roku trzeci raz z rzędu rekordowe wyniki. Musiał jednak ...

Dramatyczny apel. „Ruch turystyczny nie przekłada się na wzrost zachorowań”

W obronie przedsiębiorców z branż obsługujących zimową turystykę i całych miejscowości, które żyją z ...

PIT: Turystyka młodzieżowa zagrożona szarą strefą

Chociaż turystyka dzieci i młodzieży ma ogromne znaczenie dla polskiej gospodarki, nikt jej nie ...

13 zastępów straży gasi restaurację w Egiertowie

13 zastępów straży pożarnej próbuje ugasić pożar, który wybuchł w restauracji w Egiertowie w ...

PKS-y wciąż padają, górą pociągi

Powołanie Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w maju zeszłego roku nie zatrzymało likwidacji PKS-ów, z ...