Konsul pomaga turystom, którzy czekają na samolot z Tajlandii

Pixabay

Konsul RP w Tajlandii od początku pozostaje w kontakcie z polskimi turystami, którzy czekają na wylot do kraju. Podjął działania mające na celu wyjaśnienie sytuacji – podaje rzeczniczka MSZ Joanna Wajda

Jak dodaje rzeczniczka, polskie służby konsularne są także w stałym kontakcie z lokalnym rezydentem biura podróży Itaka.

Według MSZ z informacji przekazanych konsulowi przez turystów wynika, że „organizator zapewnił uczestnikom wycieczki noclegi, a paszporty oraz bagaż mogą być odebrane w Biurze Imigracyjnym na lotnisku”.

– W ocenie turystów, organizator nie wykazuje jednak należytej staranności i nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, przede wszystkim nie informuje klientów o dalszym rozwoju sytuacji, w szczególności o terminie wylotu z Tajlandii – zaznacza Wajda.

Podkreśla jednocześnie, że „MSZ jest w kontakcie z właściwym urzędem marszałkowskim w Opolu, w którym zarejestrowane jest biuro podróży Itaka, a także z przedstawicielami biura w Polsce”. – Monitorujemy sytuację na bieżąco i podejmujemy stosowne działania – zapewnia rzeczniczka MSZ.

Według tvn24.pl ponad 300 osób czeka od poniedziałku w Tajlandii w Krabi na wylot do kraju; powrót turystów jest opóźniony z powodu awarii samolotu. Jak informują pasażerowie, wylot był przekładany kilka razy – podał portal. Dzisiaj Polacy zostali powiadomieni o locie zaplanowanym na godz. 10.30 czasu polskiego. Z informacji tvn24.pl wynika, że turyści powiadomili o sytuacji ambasadę RP w Bangkoku. Niektórzy z nich chcą wrócić do kraju na własny koszt.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wiceminister rozwoju ds. turystyki Andrzej Gut-Mostowy

Ministerstwo Finansów chce uregulować najem krótkoterminowy

Planowane przez resort regulacje mają ułatwić ewidencję podatkową i poprawić bezpieczeństwo turystów. W miejscowościach ...

DER Touristik inwestuje w hotele Aldiana

Niemiecki koncern kupił 50 procent udziałów w sieci hoteli klubowych Aldiana. DER Touristik podpisał ...

Hotel Renaissance na Lotnisku Chopina otwarty

Chopin Airport Development otworzył pierwszy w kraju pięciogwiazdkowy hotel sąsiadujący z lotniskiem. Renaissance Warsaw ...

Hiszpańscy hotelarze: Wzrosty już za nami

Według Federacji Hoteli i Obiektów Zakwaterowania ruch turystyczny w Hiszpanii nie będzie już rosnąć. ...

Rośnie znaczenie dużych graczy

W Europie rozwijają się globalne sieci hotelarskie, które mają przyciągać zwłaszcza bogatych turystów z ...

Rośnie ruch na wrocławskim lotnisku

Wynik ponad 177 tysięcy obsłużonych pasażerów przyniósł luty wrocławskiemu lotnisku. To o 16,6 procent ...