Polska turystyka sekunda po sekundzie

AFP

W ciągu 10 wakacyjnych tygodni wyjechało prawie 60 procent Polaków. Średnio wydali na urlopie po 1187 złotych – podaje portal HRS

Serwis rezerwacyjny HRS zebrał dane dotyczące turystycznych zwyczajów Polaków i przedstawił je na grafikach, uwzględniających upływający czas.

Z danych serwisu wynika, ze statystyczny Polak wydał w czasie wyjazdu 1187 złotych (2 złote na minutę). Średnio w ciągu 60 minut użytkownicy HRS-u decydują się na 7172 podróże, z czego 1440 nad polskie morze, a 468 w góry. W ciągu godziny za granicę wyjeżdża średnio 4679 ludzi. 828 z nich opuszcza strefę Schengen, a 536 wyjeżdża do Grecji. Lotnisko Chopina odprawia 1274 podróżnych, a do pociągów wsiada nowych 2268 pasażerów.

W tym samym czasie z noclegu w Polsce korzysta przeciętnie 112 zagranicznych turystów. Do wyprania ręczników pozostawionych przez każdego z nich potrzebne będzie po 40 litrów wody.

HRS podaje również, że w ciągu godziny witryny internetowej o tematyce turystycznej odwiedza średnio prawie 13,9 tysiąca ludzi.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Z szalikiem przez świat

Wielkie wydarzenia sportowe, mistrzostwa, igrzyska przedstawiane są jako źródło zysku dla lokalnej gospodarki, w ...

Betlej: Policzymy, ile zarabiają biura podróży

Najważniejsze dla kondycji finansowej biur podróży są marże, jakie mogą one uzyskać na sprzedanych ...

Itaka przedłuża przerwę w wyjazdach i daje vouchery na 105 procent

W związku z decyzją o przywróceniu granic, wstrzymaniem międzynarodowego ruchu lotniczego i sytuacją związaną ...

Marzec niekorzystny dla hoteli z pięcioma gwiazdkami

Średnio nocleg w hotelu w marcu kosztował 250,86 złotego, czyli o 4,41 procent więcej ...

Ryanairem z Krakowa do Bordeaux

Dzisiaj wystartował pierwszy samolot irlandzkiego przewoźnika ze stolicy Małopolski do francuskiego Bordeaux To jedna ...