Sąd za alarm bombowy na lotnisku

Fotorzepa, Magdalena Jodłowska Magdalena Jodłowska

Kara od pół roku do ośmiu lat więzienia grozi Marcinowi H., który w Nowy Rok informował o rzekomej bombie w samolocie z Pyrzowic do Wielkiej Brytanii. Skutkowało to ewakuacją i opóźnieniem lotu

Akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie przesłała do sądu Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach – poinformowała w środę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Joanna Smorczewska.

1 stycznia przed odlotem samolotu linii Wizz Air do Doncaster/Sheffield jeden z pasażerów, 37-letni Marcin H., trzykrotnie w trakcie odprawy zawiadamiał, że na pokładzie tego samolotu jest bomba. Zgodnie z procedurami służby lotniska potraktowały tę informację poważnie – zarządzono ewakuację samolotu i terminalu odlotowego. Pokład musiało opuścić ok. 180 pasażerów.

H. został zatrzymany, a maszyna odleciała dopiero następnego dnia – mówi szefowa prokuratury w Tarnowskich Górach Anna Szymocha-Żak. Jak informowali przedstawiciele portu, część pasażerów spędziła noc w hotelu, pozostali wrócili do domów.

Zgodnie z Kodeksem karnym, osobie, która fałszywie informuje o zdarzeniu, które zagraża zdrowiu i życiu wielu osób oraz mieniu w znacznych rozmiarach, wywołując czynności organów ochrony bezpieczeństwa może grozić kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Marcin H. przyznał się do winy. Jak wyjaśnił, był pijany i nie wszystko pamięta. W prokuraturze wyjaśniał, że jeśli mówił coś o bombie, to wyłącznie były to żarty.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Edukacyjnie na EuroGastro

Pierwsza sesja szkoleniowa w ramach projektu Profesjonalny Menedżer Restauracji – to jeden z ciekawszych ...

Rzecznik Praw Obywatelskich: Rząd nie miał prawa zakazać podróży

Ograniczenia wolności poruszania się po kraju i uczestniczenia w praktykach religijnych rząd wprowadził, nie ...

W kwietniu noclegi pięciogwiazdkowe były droższe

Średnia cena noclegu w kwietniu w polskich hotelach wyniosła 253,42 złotego, co oznacza, że ...

Polska nagrodzona za promocję turystyczną w Rosji

Podczas kończących się dzisiaj międzynarodowych targów turystycznych MITT w Moskwie Polska Organizacja Turystyczna została ...

ETI łowi pracowników w Neckermannie

Ewelina Żółkowska, specjalistka od marketingu w Neckermannie, rozpocznie wkrótce pracę na takim samym stanowisku ...

W Bieszczadach zawieje i zamiecie śnieżne

Z prędkością ponad 80 kilometrów na godzinę wieje wiatr powyżej górnej granicy lasu w ...