Nowy minister od turystyki przychodzi z NIK

MSiT

Dariusz Rogowski, dyrektor departamentu kontroli w Ministerstwie Sportu i Turystyki, obejmie w poniedziałek stanowisko podsekretarza stanu w tym resorcie. Jego poprzednika, Dawida Laska, premier odwołała miesiąc temu

Przez ostatni rok Dariusz Rogowski był dyrektorem Departamentu Kontroli i Nadzoru w MSiT. Sprawował nadzór i kontrolę m.in. nad departamentem turystyki oraz Polską Organizacją Turystyczną.

Rogowski jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył również studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji tej samej uczelni. Ma 16-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w Najwyższej Izbie Kontroli. Karierę zawodową rozpoczynał jednak jako ekonomista w banku, pełniąc funkcje kierownicze. Kończył też szkolenia z finansów publicznych, zarządzania funduszami europejskimi, metodyki kontroli zagrożeń korupcją, czy egzekucji administracyjnej.

Jak czytamy w komunikacie MSiT, „najważniejsze zadanie stojące przed nowo powołanym podsekretarzem stanu to sprawne wdrożenie dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2015/2302”. Dyrektywa ma być wdrożona w ramach przygotowanego już przez MSiT projektu ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z siedmioma towarzyszącymi jej rozporządzeniami. Ma także przygotować nową ustawę o POT.

– To nie wszystko – mówi cytowany w komunikacie Rogowski. – Zależy mi też na dialogu z całym środowiskiem i wytworzeniu mechanizmów, służących wymianie doświadczeń na rzecz budowania silnej turystyki oraz poszukiwania coraz lepszych rozwiązań dotyczących promocji Polski za granicą. Turystyka to dziś prawie 6 procent PKB. Dla mnie jako ekonomisty priorytetem jest, by ten wskaźnik rósł.

W najbliższych dniach nowo powołany podsekretarz stanu planuje odbyć szereg spotkań z przedstawicielami branży turystycznej, w tym m.in. z powołaną niedawno przez ministra Witolda Bańkę Społeczną Radą Turystyki, z Polską Izbą Turystyki, a także organizacji turystycznych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W Meksyku coraz więcej turystów

22 miliony turystów odwiedziły Meksyk w pierwszym półroczu tego roku, co oznacza 7-procentowy wzrost ...

Targi EuroGastro i WorldHotel pełne nowości

23. Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro połączone z 12.edycją Międzynarodowych Targów Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel ...

Itaka uczci 30. urodziny na TT Warsaw

Itaka została partnerem tegorocznych targów turystycznych TT Warsaw. Tam między innymi będzie świętować 30-lecie ...

ONZ: Rok 2017 pod hasłem zrównoważonej turystyki

Organizacja Narodów Zjednoczonych liczy, że rok 2017 będzie przełomowy dla zmiany polityki, praktyk biznesowych ...

Tylko 30 dni dla Airbnb w Amsterdamie

Już tylko 30, a nie – jak było dotychczas – 60 dni w roku ...

Bańka: Imponujący weekend za pół ceny

Prawie 110 tysięcy turystów skorzystało z usług oferowanych podczas październikowej akcji „Polska, zobacz więcej ...