GIS: Wjeżdżasz do kraju – wypełnij formularz

Formularz, który musi wypełnić każdy kierowca i pasażer samochodu wjeżdżającego do Polski można już znaleźć na stronie internetowej Głównego Inspektora Sanitarnego.

W związku z decyzją o wprowadzeniu kontroli sanitarnych na głównych przejściach granicznych, w ramach działań zapobiegawczych niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się w Polsce koronawirusa, GIS zamieścił wzory tzw. formularzy lokalizacyjnych. Zebrane w ten sposób dane będą służyły służbom sanitarnym do kontaktowania się z pasażerami w razie stwierdzenia ryzyka ich zarażenia.

GIS prosi wszystkich pasażerów o rzetelne wypełnianie formularzy, a przewoźników i operatorów o wcześniejsze rozdawanie ich pasażerom, żeby kontrola na granicy przebiegła szybko. W przypadku dziecka, kartę powinien wypełnić jego dorosły opiekun.

W formularzu trzeba podać podstawowe dane, jak imię i nazwisko, PESEL lub numer i serię innego dokumentu potwierdzającego tożsamość, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail. Jeżeli ktoś jest w Polsce tylko przejazdem to państwo, województwo, powiat, miejscowość, ulica, nr domu i mieszkania, kod pocztowy, ewentualnie nazwa hotelu, a także imię, nazwisko i numer telefonu osoby z która się można kontaktować w razie nagłej potrzeby.

W formularzu dla kierowcy dodatkowo znalazły się pytania o trasę i termin podróży. Kierowca powinien również podać dane firmy przewozowej, jeśli w takiej pracuje.

Mogą Ci się również spodobać

Zagłoba-Zygler dołączył do zespołu Rainbow

Podróżnik, pilot, działacz i agent turystyczny, kajakarz, a nawet początkujący aktor… jednym słowem Maciej ...

Mazowsze musi umieć się sprzedać

O tym, jak skuteczniej komercjalizować sieciowe produkty turystyczne, rozmawiali podczas seminarium członkowie Mazowieckiej Regionalnej ...

Rainbow: Archipelag Beztroski i znowu masz 20 lat

Biuro podróży Rainbow wystartowało na przełomie roku z kampanią wizerunkową pod tytułem „Archipelag Beztroski”. ...

Niemieckie organizacje turystyczne promują się razem

Choć Niemiecka Centrala Turystyki cały czas działa na rzecz promocji kraju, to tamtejsze regionalne ...

Tego lata polskie plaże nie pomieszczą wszystkich chętnych?

Liczbę turystów na plażach należy ograniczyć tego lata o dwie trzecie w porównaniu z ...