Jerozolima z wirtualną wystawą o Bożym Grobie

AFP

Franciszkanie w Jerozolimie tworzą nową multimedialną wystawę. Ma ona pokazać mękę i śmierć Chrystusa, starożytną Jerozolimę i jej dzieje

Wystawa powstaje w sześciu salach Franciszkańskiego Ośrodka Informacyjnego w centrum Jerozolimy. Autorzy pokażą drogę krzyżową, historię i teraźniejszość najważniejszych miejsc dla chrześcijan w Jerozolimie oraz replikę grobu Chrystusa. Będzie ona wykonana na wzór zachowanych do dzisiaj starożytnych grobów.

Jak mówi odpowiedzialny za wystawę polski franciszkanin ojciec Tomasz Dubiel, wszystko po to, by lepiej zrozumieć wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. – Musimy pokazać pielgrzymom, jak ta historia wyglądała. Jest wiele rozbieżności, w opowiadaniach, wśród przewodników, w różnych książkach. Stwierdziliśmy, że musimy przybliżyć pielgrzymom jak najdokładniej historię tego miejsca – podkreśla franciszkanin.

Zarówno za projekt jak i za wykonanie odpowiadają polscy specjaliści. Wystawa nazwana „Doświadczenie zmartwychwstania” zostanie wykonana najnowszymi technikami. Widzowie będą mieli do dyspozycji m.in mapping czy okulary 3D.

– Chcemy w każdej sali użyć różnej technologii, żeby wykorzystać jak najlepiej współczesne środki i w ten sposób jak najefektowniej dotrzeć do widza – dodaje ojciec Tomasz Dubiel.

Pierwsze dwie sale franciszkanie chcą otworzyć w maju, a całość za rok na święta wielkanocne. Koszt stworzenia wystawy szacuje się na co najmniej milion złotych. Pieniądze pochodzą z funduszy kościelnych i od darczyńców, także internetowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ryanair częściej poleci do Izraela

Po dwa razy w tygodniu polecą przyszłej zimy samoloty Ryanaira z Polski do Tel ...

Polonia pomoże zlikwidować wizy do USA?

Koalicja na rzecz zniesienia wiz do Stanów Zjednoczonych zwróciła się o pomoc do amerykańskiej ...

W Szczecinie stanie cyrkowy ibis Styles

Ibis Styles Szczecin Stare Miasto – tak będzie się nazywał hotel sieci AccorHotels pod ...

Ministerstwo Rozwoju: Trzy pomysły dla turystyki

Dzisiaj rząd przedstawił pięć zasad działań antykryzysowych w gospodarce. Jednak konkretne rozwiązania mają dopiero ...

Prezes Polskiej Izby Hotelarstwa Marek Łuczyński

Część hoteli nie przetrwa koronakryzysu

Stworzenie europejskiej turystyki regionalnej mogłoby złagodzić skutki kryzysu w branży hotelarskiej, wywołanego przez pandemię ...

Kolonia i Monachium w siatce Ellinaira

Dwa kolejne niemieckie lotniska – Kolonia i Monachium – wchodzą do siatki lotów greckiego ...