Jerozolima z wirtualną wystawą o Bożym Grobie

AFP

Franciszkanie w Jerozolimie tworzą nową multimedialną wystawę. Ma ona pokazać mękę i śmierć Chrystusa, starożytną Jerozolimę i jej dzieje

Wystawa powstaje w sześciu salach Franciszkańskiego Ośrodka Informacyjnego w centrum Jerozolimy. Autorzy pokażą drogę krzyżową, historię i teraźniejszość najważniejszych miejsc dla chrześcijan w Jerozolimie oraz replikę grobu Chrystusa. Będzie ona wykonana na wzór zachowanych do dzisiaj starożytnych grobów.

Jak mówi odpowiedzialny za wystawę polski franciszkanin ojciec Tomasz Dubiel, wszystko po to, by lepiej zrozumieć wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. – Musimy pokazać pielgrzymom, jak ta historia wyglądała. Jest wiele rozbieżności, w opowiadaniach, wśród przewodników, w różnych książkach. Stwierdziliśmy, że musimy przybliżyć pielgrzymom jak najdokładniej historię tego miejsca – podkreśla franciszkanin.

Zarówno za projekt jak i za wykonanie odpowiadają polscy specjaliści. Wystawa nazwana „Doświadczenie zmartwychwstania” zostanie wykonana najnowszymi technikami. Widzowie będą mieli do dyspozycji m.in mapping czy okulary 3D.

– Chcemy w każdej sali użyć różnej technologii, żeby wykorzystać jak najlepiej współczesne środki i w ten sposób jak najefektowniej dotrzeć do widza – dodaje ojciec Tomasz Dubiel.

Pierwsze dwie sale franciszkanie chcą otworzyć w maju, a całość za rok na święta wielkanocne. Koszt stworzenia wystawy szacuje się na co najmniej milion złotych. Pieniądze pochodzą z funduszy kościelnych i od darczyńców, także internetowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polacy lubią wypoczywać w Portugalii

Ponad 18,2 miliona turystów skorzystało z zakwaterowania w Portugalii od stycznia do października tego ...

UE – nie ma zgody na wspólne zasady podróżowania

Czerwony, żółty i zielony – takimi kolorami będą oznaczone regiony Europy, w zależności od ...

Błąd touroperatora? Agent za to odpowie

Internetowe agencje turystyczne nie mogą uchylać się od odpowiedzialności za niepoprawne lub wprowadzające w ...

Latem więcej LOT-u z Rzeszowa

Pod koniec kwietnia polski przewoźnik uruchomi rejsy z Rzeszowa do Gdańska, a pod koniec ...

Antalya bije rekordy popularności

14,5 miliona turystów odwiedziło w tym roku region Antalyi. Co trzeci przyjechał z Rosji. ...

Grecja wystawia plaże na aukcjach

O 50 procent wyższe ceny, niż początkowo ustalone, uzyskuje greckie Ministerstwo Finansów za wynajmowanie ...