Zaszczepieni wjadą do Tunezji bez testów PCR. Z biurem podróży tylko w grupie

Fot. Nelly Kamińska

Od jutra turyści, którzy przyjęli wszystkie wymagane dawki szczepionki na covid-19 lub przeszli już chorobę, będą mogli wjechać do Tunezji bez testu PCR.

Od 1 czerwca obowiązują nowe warunki wjazdu do Tunezji – informuje Tunezyjski Urząd ds. Turystyki. Negatywny test PCR nie będzie wymagany od osób zaszczepionych, które otrzymały pełną dawkę szczepionki i mają kod QR potwierdzający szczepienie, oraz ozdrowieńców, którzy przeszli covid-19 co najmniej sześć tygodni przed wejściem na pokład samolotu pod warunkiem przedstawienia zaświadczenia lekarskiego wydanego przez właściwe organy – głosi komunikat.

Każdy podróżujący w wieku powyżej 12 lat, który nie spełnia tych warunków, będzie musiał okazać test PCR z negatywnym wynikiem wykonany 72 godziny przed wejściem na pokład samolotu i opatrzony kodem QR lub zaświadczenie lekarskie wydane przez odpowiednie władze sanitarne kraju.

Z kolei indywidualni podróżni nie będący rezydentami długoterminowymi i nie spełniający nowych warunków będą musieli przedstawić pisemne oświadczenie (attestation sur l’honneur) o poddaniu się i przestrzeganiu siedmiodniowej samoizolacji w hotelu.

CZYTAJ TEŻ: Tunezja – znak jakości poprawi naszą markę na rynku turystyki

Podróżujący do Tunezji z biurem podróży samolotami czarterowymi lub rejsowymi w ramach zorganizowanych wycieczek muszą po przybyciu pozostawać w swoich grupach podczas przejazdów, w hotelach i poza nimi, a także przestrzegać protokołu sanitarnego obowiązującego w kraju.

Tunezja losowo bada wybrane grupy pasażerów. Tych z pozytywnym wynikiem wysyła na kwarantannę do wyznaczonych ośrodków.

W najbliższych dniach Ministerstwo Turystyki Tunezji rozpocznie szczepienia pierwszej grupy pracowników zatrudnionych w sektorze turystycznym, w tym w hotelach, restauracjach, biurach podróży, muzeach i wykopaliskach archeologicznych, a także przewodników turystycznych i osoby, których obowiązki wymagają bezpośredniego kontaktu z turystami.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dla przylatujących spoza Schengen szybki test zamiast kwarantanny

Dzisiaj weszło w życie opublikowane wczoraj rozporządzenie dopuszczające zrobienie jeszcze na lotnisku testu na ...

Wracają objazdówki po Egipcie

Turystyka wypoczynkowa w Egipcie na dobre powróciła do sprzedaży, ale wycieczki objazdowe odradzają się ...

Lato 2021 – w niemieckim TUI Kreta wyprzedza Majorkę

Kreta na miejscu pierwszym, za nią Majorka i Rodos. Do tego rosnące zainteresowanie wypoczynkiem ...

Rząd Niemiec dopłaci do upadku Thomasa Cooka

Co najmniej 140 milionów euro będzie kosztować rząd Niemiec upadek Thomasa Cooka – wskazują ...

Program Emirates Skywards aktywny

Linie Emirates i flydubai zaczęły działalność pod wspólnym programem lojalnościowym Emirates Skywards Program Emirates ...

Jest umowa na Mercure’a w Szklarskiej Porębie

Accor podpisał z warszawską spółką Orkan Real Estate umowę franczyzy na prowadzenie hotelu Mercure ...