Muzułmanie zaczęli świętować ramadan

AFP

Dla muzułmanów sunnitów z różnych krajów na świecie rozpoczął się ramadan. W dzień będą pościć i się modlić, po zachodzie słońca – ucztować

W czasie ramadanu muzułmanie zobowiązani są do powstrzymywanie się od przyjmowania w ciągu dnia wszelkich posiłków. Ale to tylko jeden z nakazów religii, którym powinien się podporządkowywać wierzący. Poza tym nie powinien kłamać, mieć złych myśli, kląć, krytykować bliźnich i uprawiać seksu w dzień. Miesiąc święty potrwa 29 dni.

Wierni też modlą się i kontemplują, słuchają w radiu i telewizji programów religijnych, odwiedzają rodzinę i przyjaciół. Sklepy i restauracje są zamknięte. Jednak codziennie po zachodzie słońca świętujący muzułmanie zasiadają do wspólnych posiłków. Do stołu zaprasza się ubogich i nieznajomych, żeby nikt nie został bez iflaru, wieczornego posiłku.

Władze krajów muzułmańskich proszą cudzoziemców tam mieszkających i wyznających inne religie oraz turystów, żeby uszanowali święte zwyczaje i nie ranili uczuć muzułmanów, na przykład śmiałymi strojami czy jedzeniem na ulicy w ciągu dnia.

Jednak na przykład władze Dubaju zgadzają się na bardziej liberalne podejście do ograniczeń wynikających z religii i pozwalają niektórym hotelom i restauracjom podawać w ciągu dnia cudzoziemcom i turystom posiłki i alkohol.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wizz Air zainteresowany częścią Alitalii

Tania węgierska linia jest zainteresowana jedynie krótkimi i średnimi połączeniami Alitalii — powiedział jej ...

Prezes POT: Więcej nowoczesnej promocji

– W przyszłym roku czekają nas duże zmiany – zwiększamy budżet na promocję o ...

Cyfryzacja podstawą strategii turystyki

Przedstawiciele niemieckiej branży turystycznej uważają, że przy tworzeniu narodowej strategii turystyki najważniejsza jest cyfryzacja ...

Kruche imperium „Królowej Zakopanego”

Wierzyciele bezskutecznie szukają majątku jednej z najbogatszych do niedawna Polek. I stawiają jej coraz ...

MSWiA: Kontrola na granicy przedłużona do 12 czerwca

Polska zdecydowała o przedłużeniu kontroli granicznej o następne 30 dni, czyli do piątku 12 ...

W Niemczech kraje arabskie wracają do gry

O 70,2 procent wzrosła w Niemczech w ciągu roku liczba wyszukań w Google’u Egiptu ...