Muzułmanie zaczęli świętować ramadan

AFP

Dla muzułmanów sunnitów z różnych krajów na świecie rozpoczął się ramadan. W dzień będą pościć i się modlić, po zachodzie słońca – ucztować

W czasie ramadanu muzułmanie zobowiązani są do powstrzymywanie się od przyjmowania w ciągu dnia wszelkich posiłków. Ale to tylko jeden z nakazów religii, którym powinien się podporządkowywać wierzący. Poza tym nie powinien kłamać, mieć złych myśli, kląć, krytykować bliźnich i uprawiać seksu w dzień. Miesiąc święty potrwa 29 dni.

Wierni też modlą się i kontemplują, słuchają w radiu i telewizji programów religijnych, odwiedzają rodzinę i przyjaciół. Sklepy i restauracje są zamknięte. Jednak codziennie po zachodzie słońca świętujący muzułmanie zasiadają do wspólnych posiłków. Do stołu zaprasza się ubogich i nieznajomych, żeby nikt nie został bez iflaru, wieczornego posiłku.

Władze krajów muzułmańskich proszą cudzoziemców tam mieszkających i wyznających inne religie oraz turystów, żeby uszanowali święte zwyczaje i nie ranili uczuć muzułmanów, na przykład śmiałymi strojami czy jedzeniem na ulicy w ciągu dnia.

Jednak na przykład władze Dubaju zgadzają się na bardziej liberalne podejście do ograniczeń wynikających z religii i pozwalają niektórym hotelom i restauracjom podawać w ciągu dnia cudzoziemcom i turystom posiłki i alkohol.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prezes Neckermanna dziękuje agentom turystycznym

Prezes niewypłacalnego biura podróży Neckermann Polska Maciej Nykiel rozesłał do agentów turystycznych, którzy sprzedawali ...

TT Warsaw – Dominikana zaprasza nowożeńców

Zapewniamy urządzony i udekorowany pokój, butelkę szampana na powitanie, a raz w tygodniu koktajl ...

Grecos skompletował flotę (samolotów) na wakacje

Ryanair Sun i Aegean Airlines – z tymi dwoma liniami lotniczymi będzie w najbliższym ...

Z Olsztyna do Bremy z Wizz Airem

Wizz Air ogłosił dzisiaj otwarcie nowej trasy z lotniska Olsztyn Mazury do Bremy w ...

Białoruś bez wizy na 10 dni?

Już 50 tysięcy turystów skorzystało z możliwości zwiedzania Białorusi bez wcześniejszego wyrabiania wizy. Władze ...

Nie ma żartów w powietrzu

Trzech pasażerów samolotu easyJet, lecącego z Lublany na londyńskie lotnisko Stansted, zostało wysadzonych w ...