Sekretarz stanu odpowiedzialny za turystykę w rządzie Niemiec, Thomas Bareiß, przedstawił nowy projekt Niemieckiego Rządowego Centrum Kompetencyjnego Turystyki pod nazwą „Turystyczny drogowskaz”. Na stronie internetowej o tej samej nazwie (tourismus-wegweiser.de) w 45 rubrykach zebrane zostały informacje dotyczące bieżącej sytuacji we wszystkich landach. Wystarczy kliknąć w nazwę, by dowiedzieć się, które punkty gastronomiczne działają, z jakiego rodzaju obiektów noclegowych można korzystać, czy odbywają się imprezy masowe, co z korzystaniem z atrakcji sportowych i turystycznych.

CZYTAJ TEŻ: Niemcy przymykają plaże nad Bałtykiem. Za duży tłok

Osoby, które nie wiedzą jeszcze, dokąd chciałyby pojechać, mogą poszukać odpowiedniego miejsca, wybierając maksymalnie cztery kryteria, na podstawie których podejmą decyzję (na przykład ograniczenia wjazdowe, konieczność utrzymania dystansu społecznego, otwarcie handlu, sytuacja na lotniskach, itp.).

Informacje aktualizowane są na bieżąco, a zainteresowani (na przykład lokalne organizacje turystyczne) mogą zamieszczać je również na swoich stronach internetowych.