Wcześniej czy później – kiedy kupować bilety lotnicze?

Termin zakupu biletów lotniczych ma znaczenie, ale trudno powiedzieć, kiedy najlepiej je kupować. Nie zawsze wcześniej lub tuż przed wyjazdem jest najtaniej. Wiele czynników wpływa na cenę biletu. Warto obserwować na bieżąco, jak kształtują się ceny w ciągu roku i wyciągać wnioski. Kiedy kupić bilet? Wtedy, kiedy jego cena jest dla nas najbardziej atrakcyjna. Warto jednak wiedzieć, że w sezonie letnim trudno jest znaleźć atrakcyjne oferty cenowe na popularne kierunki, zwłaszcza na południe Europy. Bywa, że dobra cena nie zdarza się przez całe lato. Znacznie łatwiej znaleźć tanie loty poza sezonem.

Podróżuj z bagażem podręcznym

Jednym z najważniejszych elementów wpływających na niską cenę biletu lotniczego w tanich liniach jest bagaż. Podróżując tylko z bagażem podręcznym, możemy sporo zaoszczędzić! Na szczęście bagaż podręczny to nie tylko torebka czy nerka. Linie lotnicze określają limity wielkości, które wbrew pozorom nie są aż tak ograniczające, by nie móc wybrać się na city break z plecakiem. Przykład? Bagaż podręczny Ryanair może mieć wymiary 20 x 25 x 40 cm. W tym przedziale zmieści się średni plecak czy torba podróżna. Rolując ubrania i ograniczając ilość zabieranych kosmetyków, możemy z powodzeniem spakować się w taki bagaż na kilka dni, zwłaszcza jeśli lecimy w ciepłe miejsce, gdzie grube ubrania nie są potrzebne. Jeśli jednak potrzebujemy większej walizki, możemy za nią dopłacić, co oczywiście zwiększa koszty, ale czasem jest niezbędne. Zwykle w tanich liniach lotniczych możemy dokupić większy bagaż, wielkości walizki kabinowej i w takim wypadku możemy zabrać też bagaż podręczny oraz mamy pierwszeństwo wejścia na pokład. Jest też możliwość wykupienia opcji dużego bagażu, co oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Gdzie szukać najlepszych połączeń?

W Internecie znajdziesz wiele stron pośredniczących w zakupie biletów. Mają one świetne wyszukiwarki, łącząc ofertę kilku przewoźników. Z tego też powodu warto rozważyć czasem start i lądowanie powrotne na innych lotniskach. Ceny takich przelotów bywają bardzo atrakcyjne. Wyszukiwarki umożliwiają włącznie odpowiednich filtrów, na przykład związanych z lotami bezpośrednimi. Jest też możliwość szukania dobrych połączeń do dowolnych destynacji, jeśli jesteśmy otwarci na różne kierunki.

Kupuj na stronie przewoźnika

Dobrą wskazówką jest wyszukiwanie lotów na stronach pośredniczących, ale kupowanie biletów bezpośrednio u przewoźników. Dlaczego? Wiąże się to z ich odpowiedzialnością za przewóz, ale także ze zmniejszonym ryzykiem anulowania rezerwacji, co zdarza się, gdy kupuje się bilet przez pośrednika. W takiej sytuacji zostaje się na lodzie, dlatego bezpieczniej jest kupić bilet na stronie linii lotniczej.

Wbrew pozorom nie jest trudno znaleźć niedrogie bilety lotnicze, a praktyka pokazuje, że bywają one tańsze niż bilety kolejowe czy autobusowe.

Materiał Promocyjny