Niemcy przerzucają się na agentów internetowych

AFP

40 procent sprzedaży wycieczek zorganizowanych w Niemczech przypada na agentów internetowych. Jeszcze trzy lata temu było to 35 procent, wynika z analizy magazynu branżowego „FVW”

Co prawda stacjonarne biura agencyjne nadal stanowią główne miejsce zakupu wycieczek w Niemczech, ale z każdym rokiem biura internetowe zyskują coraz większy udział w rynku imprez zorganizowanych. W zeszłym roku ci ostatni sprzedali wycieczki za prawie 26 miliardów euro, co odpowiada 40 procentom wartości całego rynku wartego 64,7 miliarda euro. Jeszcze trzy lata temu było to 35 procent. Dla porównania – klasyczne biura agencyjne miały łączny obrót w wysokości 26,4 miliarda euro, co oznaczało wzrost o 4,6 procent wobec roku 2016.

Większość rezerwacji przypadła na 20 portali, które magazyn „FVW” ujął w swoim zestawieniu, ich skumulowane przychody wyniosły w 2017 roku 12,3 miliarda euro i były o 12,7 procent wyższe niż rok wcześniej.

O 20 procent wynik poprawił Booking.com (2,4 miliarda euro), na drugim miejscu znalazła się Expedia z wynikiem 1,45 miliarda euro (wzrost o 3,6 procent), która sprzedaje oferty touroperatorów, pakietuje dynamicznie i pośredniczy w rezerwowaniu domów wakacyjnych przez kupioną niedawno spółkę Homeaway.

Największy wzrost przychodów zanotował portal Check24 – o 55,6 procent, do 1,4 miliarda euro. W pierwszej piątce znalazł się także HRS, który specjalizuje się w sprzedawaniu noclegów i obsłudze podróżny biznesowych. W zeszłym roku jego wynik się pogorszył, sprzedaż wyniosła miliard euro i była o 4,8 procent gorsza niż rok wcześniej. Holidaycheck zwiększył sprzedaż o 13 procent, do 870 milionów euro. Invia Germany sprzedała wycieczki za 950 milionów euro (mniej o 5 procent), Edreams Odigeo poprawił przychody o 10 procent, do 845 milionów euro, a TUI Deutschland zwiększył sprzedaż przez internet (włączając w to portal TUIfly.com) o 6,7 procent,do 800 milionów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Tunezja dobrze strzeżona – helikoptery na granicach, quady na plażach

U nas jest bezpieczniej niż w Wielkiej Brytanii, Francji, Turcji, Egipcie czy Rosji – ...

Rekordowa gwarancja Itaki

Na sumę 297 milionów złotych opiewa najnowsza gwarancja biura podróży Itaka. To największa suma ...

Sisi wygrywa wybory prezydenckie w Egipcie

Tak jak przewidywano, wstępne wyniki pierwszej tury wyborów wskazują na dużą przewagę obecnie urzędującego ...

Enter Air: To było dla nas rekordowe lato

W pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku Enter Air osiągnął 1,06 mld złotych przychodów ze ...

Boeing 737-800 NG zasilił flotę UIA

Ukraine International Airlines wzmocniła flotę 11-letnim boeingiem 737-800 NG. W sumie ukraiński przewoźnik ma ...

Turkish Airlines ukarany w Nigerii

Od 16 grudnia turecki przewoźnik Turkish Airlines nie ma prawa latać do Nigerii. Powód? ...