Przez mundial „lasty” idą słabo

Filip Frydrykiewicz

Przedstawiciele niemieckiej i brytyjskiej branży turystycznej narzekają na słabą sprzedaż przecenionych ofert. Według tamtejszych ekspertów przyczyną tego mogą być mistrzostwa świata w piłce nożnej

Niemieccy touroperatorzy mają nadzieję, że zainteresowanie wycieczkami z ostatniej chwili zacznie rosnąć. – Wraz z wypadnięciem z mistrzostw świata w piłce nożnej niemieckiej drużyny narodowej znika hamulec sprzedażowy, który obserwujemy co dwa lata przy okazji mistrzostw świata lub Europy – mówi szef biura podróży specjalizującego się w sprzedawaniu przecenionych ofert L’tur Benjamin Jacobi, cytowany przez portal Travel Talk.

Jacobi potwierdza, że nadal dostępne są miejsca zarówno w samolotach jak i w hotelach. W Niemczech furorę zrobił przewoźnik Laudamotion, który wszedł na rynek dość późno i do zakupu lotów zachęcał niskimi cenami. Na bazie tych rejsów powstają też oferty pakietowane dynamicznie. Z łóżkami hotelowymi również nie ma problemu, bo do gry wróciły kraje z regionu wschodniego basenu Morza Śródziemnego oraz z Afryki Północnej. Dobrze sprzedaje się Turcja, Egipt i Bułgaria. Według szefa L’turu w tym roku więcej niż w zeszłym jest ofert na Wyspy Kanaryjskie, także Majorka cieszyła się w przedsprzedaży mniejszym zainteresowaniem niż w sezonie Lato 2017. Trudniej znaleźć natomiast okazje do Grecji. Z informacji płynących z rynku niemieckiego wynika, że organizatorzy przesunęli na wysoki sezon część samolotów z Grecji do Turcji.

Zupełnie inaczej jest w Wielkiej Brytanii. Tamtejsi piłkarze zakwalifikowali się do dalszych rozgrywek, co w połączeniu z piękną pogodą panującą na Wyspach od kilku tygodni sprawia, że touroperatorzy nie mają co robić z pustymi miejscami. Jak donosi dziennik „Independent” od dawna nie było już tak atrakcyjnych ofert jak obecnie. – Rozmawialiśmy z kilkoma brytyjskimi touroperatorami i wszyscy są zgodni co do tego, że w ostatnich tygodniach rezerwacje wyjazdów zagranicznych spadły – komentuje analityk z banku inwestycyjnego Morgan Stanley Jamie Rollo. Na przykład TUI sprzedaje tygodniowy pobyt w apartamencie w tureckim Marmaris z wylotem z Manchesteru już za 200 euro od osoby, bez wyżywienia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Młyn Hilberta czeka na otwarcie dla turystów

XIX-wieczny zabytek techniki z Dzierżoniowa – Młyn Hilberta – wróci w czerwcu na turystyczną ...

Tajlandia – po wizy tylko z zaświadczeniem od lekarza

Rząd Tajlandii anulował możliwość wydawania wiz na lotniskach podróżnym z 18 krajów. Wśród nich ...

MSWiA: Utrudnienia w przekraczaniu granicy polsko-ukraińskiej

Z powodu blokad dróg dojazdowych po stronie ukraińskiej, na przejściach granicznych z tym krajem, ...

Rząd Tajlandii chce dać pieniądze na podróże

Tajlandzkie Ministerstwo Turystyki i Sportu chce rozdać obywatelom prawie 160 milionów dolarów. Ma to ...

Petycja: Rządzie, pomóż finansowo branży turystycznej

Klienci wycofują się z umów i żądają od nas zwrotu pieniędzy. Rząd powinien zrekompensować ...

Koniec wojny cenowej na polskim niebie

Bilety lotnicze już nie tanieją. Średnia cena nie zmieniła się od 2016 roku – ...